Yamaha P-515 B

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: P515B_YAMAHA
 • Producent: Yamaha
 • Czas realizacji: na zamówienie
 • szt.
 • Cena netto: 6 909,76 zł 8 499,00 zł

Przenośny luksus

Dzięki P-515 możesz cieszyć się niesamowicie pięknym i pożądanym brzmieniem fortepianów koncertowych Yamaha CFX oraz Bösendorfer Imperial.

Niesamowicie szeroki wybór spośród ponad 500 dostępnych brzmień daje czyni P-515 idealnym narzędziem do tworzenia muzyki oraz występów na żywo niezależnie od gatunku muzycznego.

Klawiatura Natural Wood X (NWX) została skonstruowana w oparciu o ponad 100-letnie doświadczenie Yamaha w tworzeniu światowej klasy pianin akustycznych. W połączeniu z innowacyjną technologią cyfrową sprawia, że P-515 gwarantuje naturalne odczucie gry na prawdziwym pianinie charakterystyczne dla niedoścignionej jakości Yamaha.

Elegancki a zarazem przenośny, kompaktowy design czyni P-515 atrakcyjnym elementem wystroju twojego mieszkania oraz niezawodnym i wyrazistym instrumentem na scenie.

Prawdziwy charakter fortepianu

P-515 zapewni ci dostęp do twojej osobistej sekcji Piano Room, gdzie możesz wybrać typ pianina, na którym chcesz grać, określić rodzaj pomieszczenia, w którym się znajdujesz oraz konfigurować różne ustawienia kształtujące twoje brzmienie.

Przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs wyświetlany na ekranie dotykowym jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu z łatwością opanujesz obsługę dostępnych funkcji i ustawień.

Pobierz aplikację Smart Pianist na iOS i podłącz swoje urządzenie, a ekran dotykowy posłuży ci jako wielofunkcyjny interfejs, który ułatwi ci nawigację pośród dostępnych brzmień i ustawień twojego instrumentu. Smart Pianist zapewni ci także dostęp do biblioteki muzycznej twojego urządzenia iOS oraz możliwość zapisu akordów w czasie rzeczywistym.

Dodaj stylu każdemu wnętrzu

Nowoczesny, stylowy i elegancki design P-515 staje się sercem każdego pomieszczenia.

Drewniane akcenty i polerowane elementy sprawiają, że wygląda równie pięknie jak brzmi. Kiedy usiądziesz za klawiaturą tego pięknego instrumentu od razu poczujesz jego klasę.


 

P-515 posiada dwie zaawansowane technologicznie funkcje, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się wyjątkowo realistycznym, naturalnym brzmieniem nawet podczas gry w słuchawkach:

próbkowanie binauralne i optymalizator stereofonii.

W klawiaturze NWX modelu P-515 znajdziesz białe klawisze wykonane z najwyższej jakości drewna pokrytego syntetyczną kością słoniową. Wykończenie czarnych klawiszy ma fakturę syntetycznego hebanu. Klawiatura idealnie symuluje autentyczny mechanizm reakcji klawiszy fortepianu, w którym młoteczki błyskawicznie odbijają od strun w momencie uderzenia.

P-515 potrafi szybko kalkulować różnice natężenia wibracji strun dla każdej spośród 88 nut fortepianu koncertowego. VRM poddaje kalkulacji także rezonans wysokich strun harmonicznych a nawet rezonans obudowy fortepianu i płyty rezonansowej. Nowa technologia pozwala otrzymać jasną, wyraźną i bogatą ekspresję – różnorodność, która odzwierciedla nieskończoną ilość czynników składających się na brzmienie fortepianu.

Alikwot jest zjawiskiem akustycznym, wywoływanym przez rezonans wysokich strun harmonicznych bez uderzania ich. Przyjacielsko wibrując u boku innych strun pianina akustycznego, wzbogacają brzmienie dodatkowym rezonansem wyższych oktaw, a barwa staje się bogatsza i pełna blasku. Struny harmoniczne są pozbawione tłumienia więc nie przestają wibrować w momencie uwalniania klawiszy.

P-515 wyposażono w dwa wzmacniacze o mocy 15 i 5 W oraz dwudrożne głośniki, które z niezwykłą dokładnością odwzorowują charakter prawdziwego pianina.

Wykorzystuje autorską technologię Yamaha – Twisted Flare Bass Port – która zapewnia klarowne i dokładne brzmienie basu. Kloszowy, lekko skręcony kształt portu utrzymuje równomierny przepływ powietrza. W przeciwieństwie do tradycyjnego portu, redukuje szum turbulencji w powietrzu, zapewniając czystą i precyzyjną reprodukcję niskich rejestrów.

Funkcja Piano Room jest przeznaczona dla tych, którzy lubią w komfortowych warunkach czerpać radość płynącą z gry na fortepianie. Bez względu na obecne ustawienia brzmień możesz w każdej chwili przywrócić ustawienia optymalne do gry na fortepianie za pomocą jednego przycisku. Spróbuj spersonalizować brzmienie fortepianu poprzez konfigurację poszczególnych parametrów takich jak pozycja klapy, reakcja klawiszy czy rezonans strun oraz tłumika.

Oprócz funkcji Piano Room masz do dyspozycji reverb, chorus i wiele innych wbudowanych efektów, które rają ci szerokie możliwości ekspresji.

P-515 wyposażono w 40 różnych podstawowych sekcji rytmicznych (podkładów złożonych z perkusji i basu) idealnie dostosowanych do wielu gatunków muzycznych. Pozwolą ci wzbogacić twoje wykonania o muzyków wspierających, urozmaicić praktykę i otworzyć się na wiele inspiracji, poprawiając twoją kreatywność.

Nasza aplikacja Smart Pianist da ci kontrolę nad szeregiem funkcji dostępnych w pianinach cyfrowych Yamaha za pomocą twojego urządzenia iOS. Ustawienia brzmień, rytmiki i wielu innych funkcji można wybierać z poziomu ekranu dotykowego, co znacznie ułatwia konfigurację twojego P-515 według własnych potrzeb. Możesz także zapisywać swoje ustawienia, aby móc szybko je przywołać w każdej chwili. Smart Pianist daje ci ponadto dostęp do utworów w bibliotece muzycznej twojego urządzenia iOS, tworząc kartę akordów, dzięki której twoje ulubione piosenki mogą stać się twoim akompaniamentem.

Bezprzewodowe odtwarzanie audio za pomocą Bluetooth

Podłącz swoje urządzenie za pomocą Bluetooth, a P-515 stanie się wysokiej jakości systemem audio, na którym możesz słuchać ulubionych piosenek.

 

Specyfikacja:

 • Klawiatura Natural Wood X (NWX) z klawiszami z syntetycznego hebanu i kości słoniowej; wymyk
 • Brzmienia fortepianów Yamaha CFX oraz Bösendorfer Imperial
 • Próbkowanie binauralne CFX
 • 538 brzmień, w tym 18 zestawów perkusyjnych/SFX oraz 480 brzmień XG
 • 256 głosów polifonii (maksymalnie)
 • Nagrywanie: MIDI oraz audio (WAV)
 • Technologia VRM, efekty reverb i chorus
 • 40 rytmów (perkusja + bas)
 • Intelligent Acoustic Control oraz Acoustic Optimizer
 • Zintegrowana biblioteka muzyczna, w tym 21 utworów demonstracyjnych i 50 utworów na fortepian
 • Porty USB-to-Host i USB-to-Device
 • Wzmocnienie sygnału: (15 + 5 W) x 2
 • 2-drożny system głośnikowy z portem bass reflex z kanałem spiralnym
 • Funkcja Bluetooth audio
 • Darmowa aplikacja Smart Pianist App na Twój iPhone/iPad* (*wymagany jest dodatkowy przewód)
 • Dostępne opcjonalne akcesoria: pedał LP-1 oraz statyw L-515