FORTEPIANY CYFROWE

FORTEPIANY CYFROWE

Pianina  i fortepiany elektroniczne to instrumenty muzyczne zaliczane do grupy elektrofonów, które charakteryzują się realistycznym odwzorowaniem dźwięku klasycznego pianina. Pianino elektryczne odtwarza dźwięk klasycznego instrumentu w sposób dokładniejszy niż keyboard. Elektroniczne pianino warto wybrać ze względu na precyzyjną klawiaturę, dokładną barwę, możliwość odsłuchu w słuchawkach i brak konieczności strojenia. Instrumenty elektryczne są również mniej wymagające jeżeli chodzi o warunki przechowywania. Pianino cyfrowe to instrument, którego cena jest również zwykle niższa od ceny pianina akustycznego.

Pianino przenośne czy stacjonarne – które wybrać?

Instrumenty te można podzielić na stacjonarne oraz przenośne. Przenośne pianino elektroniczne to instrument, którego cena jest znacznie niższa od cen instrumentów stacjonarnych. Te drugie mogą być jednak piękną ozdobą domu lub mieszkania. Przenośne instrumenty mogą być jednak wygodniejsze dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia i chcą mieć możliwość tworzenia muzyki nie tylko we własnym domu, ale również u znajomych czy w podróży. Przy wyborze instrumentu powinniśmy więc kierować się przede wszystkim osobistymi preferencjami i stylem życia. Wiadomo jednak, że istotnym czynnikiem jest również cena instrumentu. Przy wstępnym wyborze można się wspomóc poniższym zestawieniem:

  • Przenośne pianino cyfrowe - cena od ok 1,5 do ok 10 tysięcy złotych
  • Elektryczne pianino stacjonarne – cena od ok 2 do ok 35 tysięcy złotych
  • Fortepian cyfrowy przenośny – cena ok 9 tysięcy złotych
  • Fortepian elektroniczny stacjonarny – cena od ok 6 do ok 70 tysięcy złotych

Sklep MxMusic posiada szeroką ofertę elektrycznych instrumentów klawiszowych. W naszych sklepach stacjonarnych można również wypróbować pianina cyfrowe, w miastach takich jak Warszawa, Kraków i Poznań. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Czytaj więcej