Roland

Roland

Roland – pionier światowej muzyki elektronicznej

Firma Roland jest wiodącą marką na światowym rynku instrumentów elektronicznych i miała znaczący wpływ na rozwój wielu nowoczesnych gatunków muzycznych. Roland produkuje sprzęt muzyczny, który można podzielić na następujące kategorie:

  • pianina cyfrowe;
  • keyboardy, syntezatory i kontrolery MPC;
  • elektroniczne instrumenty perkusyjne;
  • sprzęty służące do nagrywania i produkcji muzycznej;
  • gitary elektryczne.

Niektóre z pianin elektronicznych stylizowane są na eleganckie instrumenty tradycyjne z napisem, który sam w sobie zawiera muzykę - Roland. Instrumenty muzyczne dziś, to w wielu przypadkach narzędzia do komponowania, nagrywania i przetwarzania dźwięków.    

Profesjonalni kompozytorzy, producenci i gwiazdy światowej sceny dla swoich kreacji absolutnie świadomie często wybierają Roland. Sprzęt muzyczny takiej klasy pozwala na tworzenie w całości profesjonalnych utworów i dzielenie się nimi ze światem. Muzyk z dobrym gustem wyczuwa od razu, co znaczy “brzmienie, zrobione z pasją”. Wiele potężnych studiów dźwiękowych składa się ze sprzętów firmy Roland. Sklep Mx Music posiada w swojej ofercie instrumenty i urządzenia, dzięki którym można stworzyć swoje własne studio nagraniowe, spełniać marzenia muzyczne i realizowywać ideje dźwiękowe.

Roland przetwarza fale dźwiękowe

W 1972 roku w Japonii rozpoczął się przełom, którego dokonała firma Roland, wprowadzając na rynek instrumenty muzyczne, dzięki którym możliwe stało się powstawanie nowych dźwięków, których wcześniej nie istniało, co spowodowało generacje współczesnych gatunków muzycznych. W latach 70’, 80’ i 90’ Roland wyprodukował instrumenty muzyczne, które zrewolucjonizowały światowy rynek muzyczny. W 1995 roku Roland stworzył pierwszy na świecie gitarowy system modulujący – VG-8 V-Guitar System, który pozwolił na tworzenie dźwięków, których wcześniej nie można było wydobyć z gitary. Dla tego, żeby efekt modulacji dźwiękowych osiągnął najwyższego poziomy, została też wykreowana “wysokotechnologiczna kostka gitarowa”, nowy typ kontrolera muzycznego Roland GK-2A pickup!

W 1996 roku powstał system VS-880 – portatywne studio muzyczne (Digital Studio Workstation), oraz MC-303 Groove Box – pierwszy z serii grooveboxów, które zmieniły oblicze światowej sceny klubowej.

Bogactwo wciąż unowocześnianych instrumentów i urządzeń do tworzenia muzyki, wprowadzanych na rynek przez firmę Roland, które oferuje sklep Mx Music, sprawia, że przyszłość muzyki elektronicznej zapowiada się jeszcze ciekawiej niż jej historia.

Czytaj więcej