Yamaha Yamaha ENTERTAINER SMALL 4

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 3167
  • Producent: Yamaha
  • szt.
  • 3 367,00 zł
  • Oblicz
Yamaha BR10

Niezwykła jakość audio, dzięki tytanowym elementom głośnika wysokotonowego

Seria głośników BR została opracowana i wyprodukowana w USA, zapewniając ulepszoną jakość brzmienia oraz rzetelność słynnych systemów głośnikowych z serii Yamaha Concert Club. Wykorzystując starannie dobrane elementy i komponenty, zespół inżynierów Yamaha zoptymalizował kluczowe parametry design`u, aby zapewnić wspaniałe brzmienie w przystępnej cenie. Szczególną uwagę zwrócono na konstrukcję systemu niskotonowego typu bass-reflex oraz szeroki 90° x 40° głośnik wysokotonowy z elementami konstrukcji, wykonanymi z tytanu. Długie i żmudne prace przyniosły znakomity efekt – głośniki są niezwykle mobilne i łatwe do przenoszenia oraz charakteryzują się niewielkimi rozmiarami.

Idealne do mikserów z wbudowaną końcówką mocy z serii EMX oraz wzmacniaczy z serii P

Głośniki z serii BR są wyposażone w dwa złącza phone Jack oraz połączenie równoległe. Możesz ustawić prosty, lecz wysokiej wydajności system PA, podłączając jedynie parę tych głośników do miksera z wbudowaną końcówką mocy z serii EMX. Możesz również użyć swoich głośników BR do konfiguracji ze wzmacniaczami z serii P oraz konsolami z serii MG, aby stworzyć pełen zestaw niezwykle wszechstronnych systemów nagłośnieniowych. Przełącznik YSP (Yamaha Speaker Processing – Przetwarzanie Głośnika Yamaha), w który wyposażone są miksery EMX oraz wzmacniacze P, może być wykorzystany w celu optymalnego dopasowania do znacznie mocniejszego brzmienia.

Prosty, lecz wyrafinowany designKolejną odziedziczoną po serii Concert Club cechą jest prosty, lecz wyrafinowany design. Przednia krata została ulepszona pod względem jakości i wytrzymałości. Głośniki, oprócz obicia z wykładziny, posiadają narożniki, wzmocnione stalowymi elementami oraz wytrzymałe, metalowe uchwyty dla wygodniejszego transportu. Seria BR została zaprojektowana z myślą o codziennym użytku w przenośnym systemie głośnikowym.

Otwory do statywów we wszystkich modelach

Wszystkie modele w serii BR – zarówno odsłuchy, jak i przody – posiadają otwory do statywów głośnikowych. Standardowa średnica otworu 1/3/8 cali (35mm) zapewnia ułatwione możliwości pozycjonowania w szerokim zakresie zastosowań.

Wymiary

Szerokość: 394mm

Wysokość: 537mm

Głębokość: 326mm

Masa: 14.4kg

 

 

Yamaha EMX212SC

Wielofunkcyjność miksera ułatwia konfigurację ustawień

Na EMX składa się mikser, wbudowana końcówka mocy, wzmacniacz, korektor graficzny oraz cyfrowe efekty, w kompaktowej i przenośnej konstrukcji. Już nie potrzebujesz skomplikowanych instalacji, czy okablowania – wystarczy podłączyć i grać! Cały system został specjalnie zoptymalizowany, aby zapewnić wspaniały dźwięk w każdym, dowolnym miejscu.

Na EMX składa się mikser, wbudowana końcówka mocy, wzmacniacz, korektor graficzny oraz cyfrowe efekty, w kompaktowej i przenośne

Wybór części ma zasadnicze znaczenie, aby osiągnąć możliwie najlepsze brzmienie. Yamaha nie szczędzi wysiłku i kładzie szczególny nacisk na ich odpowiedni dobór. Na przykład, do konstrukcji obwodów wzmacniacza wykorzystuje się specjalne ciche rezystory, pokryte cienką warstwą nichromu, w celu zapewnienia jak najcichszej pracy wzmacniacza. Szczególny nacisk wywarto również na uziemienie i wygłuszenie systemu, aby zapewnić brak zakłóceń, niepotrzebnych hałasów, a także nie wpłynąć na obniżenie jakości dźwięku.


Funkcjonalne sterowanie oraz łączność

EMX posiada łącznie 12 wejść w bardzo wszechstronnej konfiguracji – kanały 1-4 to wyjścia mono mikrofon/linia, kanały 5/6 i 7/8 mogą funkcjonować jako kanały mono mikrofon/linia lub wyjścia liniowe stereo, a kanały 9/10 i 11/12 to wyjścia liniowe stereo. Złącza są również przewidziane do zewnętrznego zasilania wzmacniaczy i procesorów efektów. Kanały stereo 9/10 i 11/12 obejmują gniazda jack RCA do bezpośredniego połączenia odtwarzaczy CD lub innych urządzeni odtwarzających. Do tych kanałów może być podłączony 3-zakresowy equalizer. Mikser posiada również dwa 7-zakresowe graficzne korektory, które mogą być użyte, aby dopasować się do systemu głośnikowego i/lub optymalnego dopasowania się do akustyki pomieszczenia.

Wbudowane efekty SPX

Efekty SPX spod szyldu Yamaha, są powszechnie uznawane za jedne z najlepszych dostępnych efektów do nagrań, jak i występów na żywo. Model EMX posiada wbudowany procesor efektów SPX, dostarczając niezwykłą jakość 32-bitowego przetwarzania. 16 programów efektów ze zmiennymi parametrami, zapewniają najwyższej klasy cyfrowy reverb, echo, delay, modulację oraz distorsion.

Wysokiej efektywności wzmacniacze

Aby zapewnić wysoką jakość i jasność dźwięku, wzmacniacze EMX są ekstremalnie wydajne i efektywne. Wzmacniacze EMX dostarczają wysokiej mocy, przy stosunkowo niskim zużyciu energii i wyzwoleniu ciepła. Wspaniała jakość dźwięku idzie w parze z niesamowitą reakcją dźwięku oraz niskim poziomem zniekształceń. Moc wyjściowa wszystkich modeli jest imponująca : 500W + 500W – EMX512SC, 300W + 300W – EMX312SC i 220W + 220W – EMX212S.

Lekki, praktyczny design

Obniżona waga EMX nie oznacza obniżonej wydajności. Konstrukcja jest zbudowana ze specjalnego, lekkiego i chropowatego materiału, zapewniając stabilność i przyczepność do podłoża. Moc wzmacniacza została również udoskonalona, zapewniając wysoką wydajność i niezawodne działanie. Specjalna konstrukcja pozwala umiejscowienie miksera w pozycji poziomej lub pod kątem, aby ułatwić dostęp i widoczność.

Bezkompromisowa niezawodność i normy bezpieczeństwa

EMX spełnia światowe normy bezpieczeństwa i elektronicznej emisji. Model ten został również poddany 60, żmudnym, wewnętrznym testom Yamaha, które gwarantują najwyższy poziom niezawodności.

System chłodzenia powietrza zapewnia niezawodne działanie nawet w trudnych warunkach atmosferycznych

Przy zamontowaniu miksera w rack`u, wnętrze konstrukcji może być narażone na bezpośrednie działanie promieniu słonecznych, podnoszących je do niebezpiecznych temperatur. EMX został wyposażony w system chłodzenia powietrza, który został starannie zaprojektowany, aby zapewnić niezawodne działanie i wysoką wydajność, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Nowy, zaawansowany kompresor na modelach EMX512SC i EMX312SC

EMX512SC i EMX312SC posiadają zaawansowane kompresory, umożliwiające osiągnięcie idealnego stopnia kompresji, używając zaledwie jednego pokrętła. Ustawienie optymalnej kompresji jest zazwyczaj trudnym i skomplikowanym procesem, jednak unikalny kompresor ułatwia osiągnięcie wzmocnionej kompresji dźwięku wokalu lub gitary.

Praktyczne funkcje

System wyszukiwania sprzężeń Yamaha FCL (Feedback Chanel Locating) czyni lokalizację i eliminowanie sprzężeń łatwiejszymi, niż kiedykolwiek wcześniej. Wskaźniki FCL na każdym kanale wyjściowym wskazują poziom sprzężeń, więc można dostosowywać poziom korekcji w miarę potrzeb. Kolejną użyteczną cechą jest przydatny przełącznik wyciszania Standby, który wycisza kanały 1-8 tak, aby na przykład na próbie lub pomiędzy utworami wyciszyć wykonawców z nagłośnienia frontowego bez potrzeby zmiany ustawień fadera, zostawiając włączoną muzykę w tle z kanałów stereo. Istnieje również możliwość podłączenia footswitch`a FC5.

System przetwarzania sygnałów Yamaha

System przetwarzania sygnałów Yamaha zapewnia zoptymalizowane dopasowanie z seriami głośników Yamaha Concert Club, BR lub AX, w celu uzyskania czystego, solidnego brzmienia Twojej muzyki.

Tryb zmiany zasilania wzmacniacza

Przełącznik trybu zasilania wzmacniacza pozwala na wewnętrzne zasilanie i konfigurację na wiele różnych sposobów. Prosty przełącznik ustawienia umożliwia utworzenie i monitorowanie głównych konfiguracji wyjściowych.

Opcjonalna możliwość zamontowania w rack`u

Serie mikserów z wbudowaną końcówką mocy EMX można wygodnie zamontować w rack`u przy użyciu opcjonalnego zestawu RK5012.

Wymiary

Szerokość: 442.5mm

Wysokość: 284mm

Głębokość: 264mm

Masa: 8kg