sE Voodo VR1

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1411
  • Producent: sE
  • szt.
  • Cena netto: 1 345,53 zł 1 655,00 zł

Mikrofony Wstęgowe Voodoo są całkowicie nowym produktem firmy sE. Rozpoczynają one nową erę technologiczną w budowie mikrofonów wstęgowych. Na świecie ukazał się do tej pory tylko jeden taki mikrofon, który przenosi cały zakres częstotliwości od 20Hz -20kHz, to sE RNR1 – stworzony przy ścisłej współpracy ze znanym inżynierem i konstruktorem urządzeń Pro Audio Rupertem Neve`m.

 

 

Nota bene RNR1 został okrzyknięty najlepszą wstęgą na świecie!

 

Cel ten został osiągnięty przy wykorzystaniu bardzo zaawansowanych transformatorów i zaprojektowanym przez Ruperta obwodzie. Rozwiązania te drastycznie poszerzyły pasmo przenoszenia częstotliwości. Aczkolwiek w mikrofonach Voodoo zastosowano nowe rozwiązanie, które wymyślił i opatentował Siwei Zou – prezes spółki sE Electronics.

 

To niezwykłe osiągnięcie techniczne pozwala tradycyjnej kapsule wstęgowej dostarczyć i przetworzyć częstotliwości w zakresie od 20Hz do 20kHz. Osiągalne do tej pory było to tylko dla mikrofonów pojemnościowych – żaden inny mikrofon wstęgowy na świecie nie potrafi tego (oczywiście za wyjątkiem sE RNR1 ;-). Brzmienie jego jest znakomite i charakterystyczne dla mikrofonów tego typu.

Rezultatem jest wspaniałe, otwarte, ciepłe i pełne detalów brzmienie nagrywanych instrumentów akustycznych i wzmacniaczy gitarowych. Ten mikrofon z pewnością ma szansę stać się klasykiem swoich czasów!

 

 

 

Zasada działania: Gradient ciśnienia,

Membrana 2μ: wstęga aluminiowa,

Zakres przenoszenia: 20Hz-18kHz,

Czułość: 1.6mV/Pa -56 ± 1.5dB,

Charakterystyka kierunkowości: ósemkowa,

Impedencja: ≤ 300 Ohmów,

Poziom szumów: 17dB(A ważone),

Maks SPL dla 0,5% THD@1000Hz: 135dB,

Złącze: 3-pin.