Roland RP-102 BK

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: RP102BK_ROLAND
 • Producent: Roland
 • szt.
 • 3 990,00 zł 3 499,00 zł
 • Oblicz

Roland RP102 łączy w sobie autentyczność fortepianu i pokładowe funkcje praktyczne w kompaktowym i przystępnym cenowo instrumencie. Jest wypełniony technologiami z naszych najlepszych pianin - w tym luksusowych ważonych klawiatur - dostarczając inspirujące brzmienie i odczucia, które wspierają Twoją muzykę odpowiednio do rozwoju umiejętności.

 • Wysokiej jakości występy i pokładowe funkcje nauki w przystępnym cenowo, zajmującym niewiele miejsca instrumencie
 • Idealny jako pierwsze pianino domowe, świetnie pasuje również do lekcji w studio, pomieszczeń do ćwiczeń i innych ustawień edukacyjnych
 • Wiodąca łączność Bluetooth dla bezprzewodowej komunikacji z aplikacjami muzycznymi na smartfonach i tabletach
 • Ekskluzywna aplikacja Roland Piano Partner 2 zapewnia łatwy dostęp do zaawansowanej kontroli i wielu funkcji edukacyjnych, rozrywkowych i występowych
 • Technologia SuperNATURAL Piano dostarcza autentycznego brzmienia i reakcji akustycznego fortepianu
 • Klawiatura PHA-4 z zaawansowaną technologią dla najwyższej ekspresyjności gry
 • Trzy pedały kontroli na metalowej konstrukcji dla odczucia prawdziwego akustycznego pianina
 • Ponad 200 pokładowych utworów muzyki tradycyjnej, klasycznej i kluczowych etiud ćwiczeniowych
 • Nowoczesny cyfrowy design eliminujący konieczność regularnego dostrajania i kosztownego utrzymania
 • Elegancka czarna obudowa zapewnia tradycyjny wygląd w małym wydaniu
 • Gotowy do ćwiczeń i rozrywki zawsze kiedy masz ochotę

  RP102 inspiruje tworzenie muzyki od momentu pojawienia się w twoim domu. Posiada ponad 200 gotowych do gry piosenek, muzyki tradycyjnej, utworów klasycznych Mozarta i Beethovena czy znane etiudy fortepianowe Hanona i Czerny, Znajdziemy w nim również pokładowy metronom, który pozwoli Ci rozwinąć poczucie czasu. Jeśli natchnienie przyjdzie w środku nocy - podłącz słuchawki i zatrać się w bogatym brzmieniu nie zakłócając snu rodzinie i sąsiadom. A kiedy chcesz grać w duecie z nauczycielem lub znajomym - możesz aktywować tryb Twin Piano i podzielić klawiaturę na dwa 44-klawiszowe pianina, każdy z własnym środkowym C.

 • Baw się i ucz z Piano Partner 2

  Darmowa aplikacja Roland Piano Partner 2 na urządzenia mobilne z oprogramowaniem iOS i Android jest perfekcyjnym kompanem RP102. Poprzez bezprzewodowe połączenie Bluetooth możesz oglądać partytury utworów z pamięci pianina na ekranie urządzenia mobilnego, a strony będą zmieniać się automatycznie wraz z piosenką. Możesz grać indywidualnie każdą ręką, wyciszając części lewej lub prawej strony i dowolnie dopasowywać tempo do swoich potrzeb. Aplikacja zapewnia również dostęp do podkładów rytmicznych i gier, które pozwolą Ci rozwijać umiejętności z inteligentnym akompaniamentem i zaangażują Cię w ćwiczenia.

 • Łatwa obsługa

  Dzięki łatwemu interfejsowi RP102 pozwala cieszyć się wielkim dźwiękiem fortepianu - wystarczy nacisnąć przycisk zasilania, wyregulować głośność i rozpocząć grę. A jeśli chcesz zanurzyć się w głębszych funkcjach fortepianu, po prostu włącz Piano Partner 2 na swoim ulubionym urządzeniu mobilnym. Możesz wybrać wiele różnych brzmień piano i nie tylko z aplikacji, a nawet nakładać dwa brzmienia na siebie. Dodatkowo możesz wyszukać piosenki z pokładowej biblioteki, wybrać je i dostosować tempo.

 • Autentyczne brzmienie i dotyk sprawiające, że poważniej podchodzisz do gry

  RP102 oferuje brzmienie i dotyk prosto z najlepszych pianin cyfrowych Rolanda, dzięki czemu stale inspiruje i sprawia, że rozwijasz umiejętności. Nasza technologia SuperNATURAL dostarcza bogatego, ekspresyjnego brzmienia, takiego jak oczekujesz w akustycznym fortepianie, podczas gdy dynamiczne wbudowane głośniki wypełnią pomieszczenie zachwycającym dźwiękiem. Klawiatura PHA-4 z progresywną akcją młoteczkową i tekstura Ivory Feel z najwyższej klasy pianin, zawiera również zaawansowaną technologię czujników, żebyś mógł w pełni czerpać z korzyści jakie niesie SuperNATURAL. Wysoko reagujący keyboard podąża za każdym niuansem Twojego dotyku, zachęcając do głębszego poziomu ekspresji, gdy Twoja technika się poprawia. Trzy przełączniki nożne są stworzone z metalu dla autentycznego odczucia i obsługi. Ta technika jest wymagana do gry bardziej zaawansowanych elementów, co nie jest możliwe na przeciętnych instrumentach, które używają mniej wyrafinowanych przełączników.

 • Uniknij kosztów i oszczędzaj przestrzeń

  Pianina akustyczne są ciężkie, drogie w utrzymaniu i zabierają wiele miejsca. RP102 z jego nowoczesnością i cyfrowością jest idealnym rozwiązaniem wszystkich trzech problemów. Waży jedynie 37.8 kg i jest łatwe do przeniesienia w dwie osoby, podczas gdy oszczędzająca miejsce obudowa jest takiej samej szerokości jak 60-calowy TV. Co więcej, zaawansowany, cyfrowy silnik brzmień nie potrzebuje strojenia, dlatego oszczędzasz czas i pieniądze. Jeśli już posiadasz akustyczne pianino, RP102 jest świetnie brzmiącym instrumentem, który pozwoli Ci na nocne ćwiczenia. Jest również idealny do użycia podczas lekcji i ćwiczeń, sprawiając, że RP102 jest również perfekcyjnym wyborem dla nauczycieli.

AUTENTYCZNY WYSTĘP FORTEPIANOWY Z NOWOCZESNYMI OPCJAMI ŁĄCZNOŚCI

Kiedy wybierasz pianino, najważniejsze jest, żeby znaleźć instrument, który będzie odpowiadał Twojemu stylowi życia, budżetowi i przestrzeni jaką posiadasz. Roland RP102 łączy w sobie autentyczność fortepianu i pokładowe funkcje praktyczne w kompaktowym i przystępnym cenowo instrumencie. Jest wypełniony technologiami z naszych najlepszych pianin - w tym luksusowych ważonych klawiatur - dostarczając inspirujące brzmienie i odczucia, które wspierają Twoją muzykę odpowiednio do rozwoju umiejętności. RP102 dzięki swojej obudowie i trzem zintegrowanym pedałom oferuje klasyczny wygląd, który pasuje do każdego wnętrza.

Dzięki jego zaawansowanym możliwościom RP102 łączy się z nowoczesnym stylem życia. Nigdy nie wymaga strojenia ani regularnej konserwacji, posiada wbudowaną technologię Bluetooth® do łączenia się ze smartfonem lub tabletem, co pozwala na natychmiastową zabawę i uczenie się. Poprzez bezprzewodowe parowanie pianina z darmową aplikacją Roland Piano Partner 2 możesz wyświetlać cyfrowe partytury, łączyć je z podkładami rytmicznymi oraz korzystać z wielu funkcji niedostępnych na panelu. RP102 to wyjątkowe pianino, gotowe dawać Ci radość z muzyki przez wiele, wiele lat.

 

KEYBOARDKeyboard88 keys (PHA-4 Standard Keyboard: with Escapement and Ivory Feel)Touch SensitivityKey Touch: 5 types, fixed touchKeyboard ModeWhole
Dual
Twin PianoPedalsDamper (Pedal switch, capable of halfpedal detection)
Soft (Pedal switch)
Sostenuto (Pedal switch)SOUND GENERATORPiano SoundSuperNATURAL Piano SoundMax. Polyphony128 voicesTonesPiano: 4 tones
Other: 11 tonesStretched Tuning1 types (Always On)Master Tuning415.3–466.2 Hz (adjustable in increments of 0.1 Hz)TransposeKey Transpose: -6–+5 (in semitones)EffectsAmbience (Off, 10 levels)
Brilliance (21 levels)

Only for Piano Tones:
Damper Resonance (Always On)
String Resonance (Always On)
Key Off Resonance (Always On)METRONOMETempoQuarter note = 10–500 (When rhythm function turns on: Quarter note = 20–250)Beat2/2, 0/4, 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 6/4, 7/4, 3/8, 6/8, 9/8, 12/8Volume100 levelsINTERNAL MEMORYInternal SongsListening: 9 songs
Piano Masterpieces: 40 songs
Easy Piano: 8 songs
Czerny: 100 songs
Hanon: 20 songs
Scale: 36 songsBLUETOOTHMIDI, Turning music sheetBluetooth Ver 4.0OTHERKeyboard LidSlide typeOther FunctionsAuto OffConnectorsDC In jack
USB COMPUTER port: USB Type B
Update port: USB Type A
Phones jacks (usable as output jack) x 2: Stereo miniature phone type, Stereo 1/4-inch phone typeAccessoriesOwner’s manual
Leaflet "Stand Assembly"
AC Adaptor
Power Cord (for AC Adaptor)
Music restOptions (sold separately)HeadphonesRATED POWER OUTPUTRated Power Output6 W x 2Volume Level (SPL)99 dB (This value was measured according to the method that is based on Roland’s technical standard.)Speakers12 cm (4-3/4 inches) x 2POWER SUPPLYPower SupplyAC adaptorPower Consumption4 W (3–10 W)
4 W: Average power consumption while piano is played with volume at center position
3 W: Power consumption immediately after power-up; nothing being played
10 W: Rated power consumptionSIZE (INCLUDING PIANO STAND, WITH MUSIC REST)Width1,379 mm
54-5/16 inchesDepth413 mm
16-5/16 inchesHeight977 mm
38-1/2 inchesSIZE (INCLUDING PIANO STAND, WITHOUT MUSIC REST)Width1,379 mm
54-5/16 inchesDepth423 mm
16-11/16 inchesHeight817 mm
32-3/16 inchesWEIGHT (INCLUDING PIANO STAND)Weight37.8 kg
83 lbs 6 oz
* Actual weight can vary slightly from that indicated due to the fact that wooden parts are involved.