Roland JUPITER X - Syntezator

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: JUPITER X
  • Producent: Roland
  • szt.
  • 10 850,00 zł
  • Oblicz

JUPITER - ROZWÓJ

Od pojawienia się na rynku w 1978 roku JUPITER-4, nazwa JUPITER to symbol brzmienia Rolanda. Syntezatory Rolanda pod nazwą JUPITER posiadają najbardziej zaawansowane technologie oraz najlepszą jakość dźwięku, a wszystkie stworzone są z najlepszej jakości materiałów. 

JUPITER-X łączy klasyczny wygląd i najwyższej jakości elementy z nowym, potężnym silnikiem syntezatorowym. Wiernie odtwarza brzmienia naszych historycznych instrumentów, które definiowały gatunki. Dzięki kilku warstwom i dużej polifonii możesz tworzyć głębokie, przestrzenne, mocne brzmienia.

Syntezator z legendarnym brzmieniem i wyglądem

61-klawiszowy JUPITER-X to kwintesencja jakości Rolanda. Jego całkowicie metalowa konstrukcja wykorzystuje materiały najwyższej jakości, a nowa klawiatura z funkcją aftertouch jest najlepsza, spośród tych jakie kiedykolwiek stworzyliśmy. Znajomy układ i duży wachlarz elementów sterujących pozwalają na przeszukiwanie i łatwe kształtowanie brzmień, niezależnie od tego, czy komponujesz w studiu, czy występujesz na scenie.

Od klasycznych analogów do cyfry. I poza nią. 

JUPITER-X jest wyposażony w najnowszy silnik brzmieniowy, zdolny do reprodukcji brzmienia naszych legendarnych syntezatorów. Jego wszechstronność pozwala na emulację takich klasyków jak JUPITER-8, JUNO-106 oraz SH-101, a także cyfrowych modułów jak XV-5080 czy nowoczesnych pianin serii RD. Znajdziesz tam również automaty perkusyjne, które były fundamentem muzyki elektronicznej, w tym TR-808, TR-909, CR-78 i wiele więcej. Ten instrument jest jak studio pełne klasycznego sprzętu, ale z nowoczesnymi możliwościami. To sprawia, że możesz odkrywać nieznane dotąd muzyczne terytoria.

Inteligentny. Inspirujący.

Potrzebujesz czegoś niesamowitego? I-Arpeggio w JUPITER-X to arpeggiator najnowszej generacji, który używa sztucznej inteligencji nie tylko do akompaniowania, ale również do inspirowania. . I-Arpeggio wykorzystuje twoje nuty, rytmy, frazy i tworzy kompletne partie perkusji, linie basowe, akordy i arpegia. Działa jednocześnie na każdej z pięciu partii JUPITER-X, a wygenerowane patterny można zmieniać, a nawet eksportować do DAW. To nie są zwykłe podkłady - to inteligentnie generowane bity i frazy, które urozmaicą występy na żywo.

Znajdź TEN punkt.

JUPITER-X ma szereg dużych, wygodnych potencjometrów, suwaków i przycisków. Są solidne i precyzyjne, dzięki czemu zapewniają niezwykle płynne przejścia i subtelne zmiany. A dzięki dedykowanej sekcji efektów i szybkiemu przełączaniu między warstwami syntezatora możesz natychmiast przejąć kontrolę nad dowolnym parametrem brzmienia. Ten rodzaj naturalnej, praktycznej kontroli daje poczucie dotknięcia dźwięku, kształtując go tak, aby znaleźć odpowiednie ustawienia na daną chwilę.

Potęga polifonii.

JUPITER-X może połączyć do pięciu partii, cztery dla syntezatorów oraz jedna dla perkusji. Jego silnik obsługuje wiele autentycznych klasyków Rolanda, takich jak JX-8P lub JUPITER-8, ponieważ posiada wystarczającą ilość polifonii, aby stworzyć warstwy i złożone podkłady. Stwórz perfekcyjny bas z SH-101 i JUNO-106, nakładaj bogate brzmienia pianin RD i smyczki z JX-8P lub stwórz ? z JUPITER-8s.

Dopracowany od początku do końca. Stworzony do gry.

Niezależnie od tego, czy jest to domowe lub profesjonalne studio, czy scena koncertowa, JUPITER-X jest we właściwym miejscu. Wytrzymały metal i komponenty klasy premium oznaczają, że jest w stanie sprostać warunkom podczas występów na żywo, zawsze solidnie i precyzyjnie. Wysokiej jakości złącza symetryczne, liczne kontrolery i wiele wejść dla pedałów sprawiają, że JUPITER-X jest gotowy na każdą sytuację.

Rozszerzalny.

JUPITER-X jest częścią rozszerzalnej platformy, więc można go regularnie aktualizować dodając nowe brzmienia.

 

Specyfikacja:

Klawiatura

61 klawiszy (pół-ważona klawiatura z funkcją aftertouch)

Moduł brzmieniowy

ZEN-Core
Various MODEL sound generators

Parts

5 parts (Play part: 4, Rhythm part: 1)

Brzmienia

Preset tone: 4,000 or greater
User tone: 256
Drum Kit: 90 or greaterScene256

Efekty

Multi-Effects: 4 systems, 90 types
Part EQ: 5 systems
Overdrive
Reverb: 7 types
Chorus: 4 types
Delay: 5 types
Mic NS / Compressor
Master EQ / Compressor

Arpeggiator

I-ARPEGGIO (Multi parts arpeggiator with playing detection)

Arpeggio Parts: 5 parts

Kontrolery

Pitch Bend/Modulation Lever
Wheel x 2
Assignable Slider x 2
Assignable Switch x 3

Bluetooth

Ver 4.2

Profile Support: A2DP (Audio), GATT (MIDI over Bluetooth Low Energy)
Codec: SBC (Support to the content protection of the SCMS-T method)

Wyświetlacz

Graphic LCD 128 x 64 dots

Moc wyjściowa głośników

4 W x 2

Głośniki

Full range (3.5 x 8 cm) x 2
Tweeter 2 cm x 2

Złącza

HEADPHONES jacks: Stereo miniature phone type (front), Stereo 1/4-inch phone type (rear)
MAIN OUT jacks (L/MONO, R): 1/4-inch phone type
MAIN OUT jacks (L, R): XLR type
MIC INPUT jack: 1/4 inch phone type/XLR type
AUX INPUT jack: Stereo miniature phone type
HOLD PEDAL jack
CONTROL PEDAL jack
MIDI connectors (IN, OUT)
USB COMPUTER port (AUDIO/MIDI)
USB MEMORY port

Pamięć zewnętrzna

USB Flash drive (sold separately)

Zasilanie

AC 117–240 V, 50/60 Hz

Akcesoria

Instrukcja obsługi (w języku polskim do pobrania ze strony Rolanda)
Leaflet "USING THE UNIT SAFELY"
Power cordOptions (sold separately)Keyboard Stand: KS-10Z, KS-12
Pedal Switch: DP series
Expression Pedal: EV-5
USB Flash drive (*)
* Use a commercially available USB flash drive. However, we cannot guarantee that all commercially available USB flash drives will work.

Wymiary

1,090 mm x 447 mm x 119 mm

Waga

16.9 kg