Roland AC-40

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: AC-40
 • Producent: Roland
 • szt.
 • 1 799,00 zł 1 410,00 zł
 • Oblicz

Kompaktowy Wzmacniacz Stereo dla Gitary Akustycznej i Wokalisty. 2 głośniki 6.5 cala, stereo chorus i reverb, dwa kanały GUITAR i MIC/LINE, każdy z 3 punktowym EQ i niezależną kontrolą efektów, AUX IN, wyjście mono/stereo LINE OUT, anti-feedback. 35 W mocy wyjściowej (2*17.5W), waga 5.3 kg.

AC-40 Wzmacniacz z Chorusem dla Gitary Akustycznej

Kompaktowy Wzmacniacz Stereo dla Gitary Akustycznej i Wokalisty

Idealny dla koncertujących gitarzystów i wokalistów/ piosenkarzy, wszechstronny AC-40 to najwyższej jakości wzmacniacz stereo dla instrumentów akustycznych w przystępnej i mobilnej formie. Ten najnowszy model, wśród sprawdzonej rodziny Roland Acoustic Chorus, emituje czysty, głośny i naturalny dźwięk instrumentów akustycznych, z konfiguracją dwu-kanałową dla wsparcia zarówno gitary jak i mikrofonu. Pokładowe efekty zawierają wysokiej jakości pogłos cyfrowy oraz słynny Rolandowski chorus, a funkcja anti-feedback automatycznie niweluje problemy ze sprzężeniem akustycznym, i pozwala na grę i śpiew bez żadnych obaw. Lekki, wytrzymały i gotowy do występów, AC-40 to świetne rozwiązanie dla mobilnych akustycznych muzyków.


 • Lekki i skuteczny wzmacniacz stereo z naturalnym brzmieniem akustycznym
 • Dwa specjalnie zaprojektowane 6.5 calowe głośniki o wyjątkowej skuteczności i szerokiej projekcji dźwięku
 • Efekty stereo chorus i reverb dla wzbogacenia przestrzeni dźwiękowej
 • Dwa kanały: GUITAR (wejście 1/4-cala) oraz MIC/LINE (wejście XLR/TRS), każde z trzy zakresowym EQ i niezależną kontrolą efektów
 • Wejście AUX IN z regulacją głośności dla podłączania odtwarzaczy muzycznych
 • Wyjście mono/stereo LINE OUT dla połączenia z domowym nagłośnieniem i urządzeniami rejestrującymi
 • Zautomatyzowana funkcja anti-feedback

 

Naturanle Brzmienie Akustyczne, Rozszerzone Efektami Stereo

AC-40 zachowuje tradycję wzmacniaczy Roland Acoustic Chorus dostarczając czyste i naturalne brzmienie wzmacniacza dla gitar akustycznych, mikrofonów wokalowych i innych instrumentów. Jak cała linia AC, posiada prawdziwe stereo z dwoma głośnikami oraz wbudowany efekt stereo chorus i reverb, zapewniając studyjnej jakości głębię i przestrzeń, których nie znajdzie się we wzmacniaczach mono.


Potężny Sound, Kompaktowa Budowa

Ultra kompaktowy i ważący 5.3 kg, AC-40 łatwo zabrać w każde miejsce w którym chcesz grać. Wprawdzie ma małe gabaryty, ale jego dźwięk jest potężny i bez trudu nagłośni twój występ w miejscach takich jak mały klub, restauracja, kawiarnie. Dzięki zintegrowanej podstawce wzmacniacz z łatwością ustawisz pod kątem dla większej projekcji, kiedy leży na ziemi lub innej płaskiej powieszchni. AC-40 sprawdzi się też jako monitor osobisty podczas występów na większych scenach.


Dwa Wszechstronne Kanały

Dwa niezależne kanały w AC-40 zapewniają wystarczającą uniwersalność podczas każdego występu. Mamy tu dedykowany kanał GUITAR z typowym wejściem JACK, oraz kanał MIC/LINE z wejściem XLR/TRS combo dla podłączania mikrofonu lub urządzenia z wyjściem liniowym. Podłącz gitarę i mikrofon dla nagłośnienia swojej gry ze śpiewem, albo wykorzystaj oba kanały do bardziej zaawansowanego miksowania pickupów różnych typów (lub pickupu i mikrofonu). Każdy kanał posiada trzy pasmowy EQ dla kształtowania brzmienia oraz niezależne sterowanie dla efektów chorus i reverb, dając kompletną kontrolę nad twoim dźwiękiem.


Anti-Feedback

Każdy wykonawca zna problem jaki czasem występuje na scenie, czyli sprzężenie akustyczne, szczególnie w sytuacjach kiedy trzeba grać głośniej lub tam gdzie jest duże echo. Funkcja anti-feedback w AC-40 automatycznie zabezpiecza przed sprzężeniem jeszcze zanim wystąpi problem. Proste włączenie tej funkcji pozwala zrelaksować się i skoncentrować na wykonaniu bez obawy o niespodziewane problemy z dźwiękiem.


Niezbędne Dodatki dla Wykonawcy

Panel tylny AC-40 oferuje wiele złączy przydatnych w różnych sytuacjach. Dla odsłuchania podkładów i do ćwiczeń podłącz zewnętrzny odtwarzacz muzyki do wejścia stereo AUX IN z dedykowanym regulatorem poziomu dźwięku. Złącza mono/stereo LINE OUT dają możliwość podłączenia do systemu PA podczas grania na większych przestrzeniach, lub do rejestratora dla uchwycenia naturalnego dźwięku z bogatym efektem stereo. Wetknięcie wtyczki do złącza PHONES odcina wbudowane głośniki, pozwalając ćwiczyć grę bez przeszkadzania innym. Dla opcjonalnych przełączników nożnych, które mogą włączać i wyłączać efekty reverb i chorus, dostępne jest złącze jack.

 


Specyfikacja AC-40
 

Szacowana Moc Wyjściowa

35 W (17.5 W + 17.5 W)

Nominalny Poziom Wejściowy (1 kHz)

GUITAR CHANNEL: -10 dBu
MIC/LINE CHANNEL: -50 dBu/-20 dBu
AUX IN: -10 dBu

Nominalny Poziom Wyjściowy (1 kHz)

LINE OUT: -10 dBu

Głośniki

16 cm (6.5 inches) x 2

Sterowanie


VOLUME gałka
BASS gałka
MIDDLE gałka
TREBLE gałka
CHORUS przełącznik (OFF, SPACE, WIDE)
REVERB gałka


VOLUME gałka
BASS gałka
MIDDLE gałka
TREBLE gałka
CHORUS przełącznik (OFF, SPACE, WIDE)
REVERB gałka


ON/OFF przełącznik


LEVEL gałka

MASTER gałka
POWER przełącznik

Wskaźniki świetlne

POWER

Złącza

GUITAR CHANNEL INPUT jack: 1/4" phone type
MIC/LINE CHANNEL INPUT jack: XLR type, 1/4" TRS phone type
AUX IN jack: Stereo miniature phone type
LINE OUT (L/MONO, R) jacks: 1/4" phone type
PHONES jack: Stereo miniature phone type
FOOT SW jack: 1/4" TRS phone type
DC IN jack

Zasilanie

AC Adaptor

Pobór Prądu

480 mA

Akcesoria

Instrukcja Obsługi 
Zasilacz AC
Kabel Sieciowy

Opcje (sprzedawane oddzielnie)

Przełącznik Nożny: BOSS FS-5U, BOSS FS-6
Kabel Połączeniowy: PCS-31L


Rozmiar i Waga

362 mm x 241 mm x 265 mm; 5.3 kg

* 0 dBu = 0.775 Vrms

Specyfikacja i wygląd mogą ulec zmianie.