Yamaha FGX-800C NT

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: FGX800CNT
 • Producent: Yamaha
 • szt.
 • Cena netto: 1 503,25 zł 1 849,00 zł
 • Oblicz

Yamaha FGX-800C NT

Historia zaczyna się ponownie

Doskonały wybór, jako pierwsza gitara elektro-akustyczna.
Model FGX800C jest elektro-akustyczną wersją gitary FG800, która posiada płytę wierzchnią z litego drewna świerkowego oraz spód i boki z drewna nato/okume. Wbudowany system elektroniczny (składający się z przetwornika piezo pod siodełkiem i przedwzmacniacza analogowego System66) oraz wcięcie w korpusie typu cutaway zapewniają doskonały komfort gry i świetne brzmienie.

 

Yamaha FGX-800C

 

 • Tradycyjny korpus w stylu gitary Western
 • Płyta wierzchnia z litego drewna świerkowego
 • Spód oraz boki z drewna nato/okume
 • Nowo opracowane żebrowanie gitary
 • Tradycyjny wygląd oraz doskonała jakość zastosowanych materiałów

 

Nowo opracowane żebrowanie gitary

 

Nowe gitary FG cechują się głośniejszym i mocniejszym dźwiękiem w niskich i średnich zakresach. Wzmocnione brzmienie jest wynikiem pracy i analiz nad akustyką stosowanych materiałów, opracowanych przez zespół Yamaha R&D. Inżynierowie Yamaha osiągnęli optymalną jakość brzmienia, poprzez gruntowne badania i symulacje fal akustycznych w nowo-opracowanym ożebrowaniu gitary.
Badania naszych inżynierów doprowadziły do nowego designu ożebrowania gitar, który w idealny sposób odwzorowuje akustyczną strukturę gitary. Nowy design ożebrowania zwiększa wytrzymałość płyty wierzchniej oraz brzmienie gitar Yamaha FG.

50 lat historii

Historia serii Yamaha FG zaczęła się w 1966 roku, wraz z premierą gitar FG180 oraz FG150. . 50 lat później, nowa seria FG, czerpie najlepsze cechy z oryginalnych gitar FG. Ulepszone instrumenty spełniają oczekiwania dzisiejszych gitarzystów.
Od 1966 roku, firma Yamaha wprowadziła na rynek ponad 200 modeli gitar FG.

 

Wyprodukowano przez Yamaha

 

Każdy, nawet najdrobniejszy element gitary FG jest wyprodukowany przez firmę Yamaha, zapewniając możliwie najwyższą jakość. Każdy etap produkcji, od wyboru oraz osuszania drewna, aż po lakierowanie i szczegółowy dobór detali jest dokładne sprawdzany i analizowany. Dzięki temu, każdy indywidualny model FG jest niezawodnym partnerem na wieloletnią przygodę z muzyką.

Spód oraz boki z drewna nato/okume

 

Podobne charakterystyki brzmieniowe do mahoniu
Ciepłe brzmienie i bogate średnie tony

System elektroniczny

 

W skład systemu 66 wchodzi przetwornik piezo Yamaha, zamocowany pod siodełkiem. Kontrolery elektroniki obejmują 3-zakresowy korektor, dodatkowy przełącznik sterujący średnimi częstotliwościami oraz precyzyjny tuner chromatyczny. System jest zasilany standardowymi bateriami AA i pozwala na długą pracę, przy zachowaniu najwyższej jakości brzmienia.