Roland TB-03 Syntezator basowy

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: TB03
 • Producent: Roland
 • Czas realizacji: 24h
 • szt.
 • Cena netto: 1 378,05 zł 1 695,00 zł
 • Oblicz

KLASYCZNE BRZMIENIE SYNTEZATORA TB-303 W DŁONI

Zasilany bateryjnie TB-03 jest bezpośrednim potomkiem słynnego syntezatora TB-303 Bass Line. Układ i elementy sterowania nie zmieniły się, więc działa, jak oryginał. Brzmi również tak samo, dzięki zaawansowanej technologii ACB, odtwarzającej hipnotyczne rytmy magicznej srebrnej skrzynki. Ale nowy TB-03 idzie nawet dalej, dzięki kilku ulepszeniom, których nie ma w modelu oryginalnym. Czterocyfrowy wyświetlacz LED ułatwia programowanie i zwiększa dokładność, natomiast efekty Overdrive i Delay pozwalają wyzwolić zakręconą ścianę dźwięku, doprowadzając tłum do szału. Będąc w studiu, TB-03 może wysyłać informacje sterujące poprzez system MIDI lub port USB; ten drugi pełni również funkcję interfejsu audio o parametrach 24 bity/96 kHz.

 • Realistyczne odtwarzanie brzmienia kultowego syntezatora TB-303 Bass Line
 • Zachowanie oryginalnego brzmienia i charakteru oraz interfejs użytkownika oryginalnego syntezatora TB-303.
 • Wygodne sterowanie ekspresyjnymi parametrami, w tym częstotliwością odcięcia, rezonansem, modulacją obwiedni, czasem zanikania i akcentem.
 • Nowe funkcje, których nie ma w modelu TB-303, w tym czterocyfrowy wyświetlacz LED, efekty Overdrive i Delay, MIDI, precyzyjne sterowanie tempem i dodatkowe funkcje do tworzenia sekwencji
 • Programowanie za pomocą klasycznych funkcji Pitch i Time oraz zapisu krokowego
 • Ciągłe odtwarzanie sekwencji, nawet podczas przełączania między trybem zapisu i trybem odtwarzania
 • Wyjścia CV/Gate do sterowania klasycznym sprzętem analogowym i syntezatorami modułowymi
 • Dedykowane wejście wyzwalające do sterowania wewnętrznym sekwencerem
 • Bardzo przenośna wersja, umożliwiająca mobilne tworzenie muzyki

 

 • Konstrukcja wysokiej jakości z metalowym panelem przednim
 • Zasilanie bateryjne (4 x AA) lub przez port USB
 • Interfejs USB AUDIO o stereofonicznym wejściu i wyjściu oraz rozdzielczości 24 bity / 96 kHz
 • Informacje sterujące można przesyłać i odbierać poprzez MIDI lub USB
 • Wbudowany miniaturowy głośnik do natychmiastowego odsłuchu
 • Kompatybilność z opcjonalną klawiaturą K-25m

Oryginalne brzmienie i zachowanie modelu 303 za pomocą technologii ACB firmy Roland

Wiesz, kiedy słyszysz TB-303–hipnotyczne, plemienne brzmienie, które działa najlepiej w ciemnych, zatłoczonych pomieszczeniach z wielkimi systemami nagłośnienia. Używając tej samej technologii ACB (Analog Circuit Behaviour), jak jest w uznanej serii AIRA, syntezator TB-03 dokładnie emuluje ekspresyjny, drażliwy dźwięk starszego brata, a nawet dodaje kilka niespodzianek. Dostępne są przebiegi piłokształtne i prostokątne, wraz ze wszystkimi potencjometrami obrotowymi, które pomagają kształtować unikalny charakter modelu 303, w tym przestrajanie, częstotliwość odcięcia, rezonans, modulację obwiedni, czas zanikania i akcent.

Nowe funkcje, których brak w oryginale

Model TB-03 posiada kilka ulepszeń w stosunku do oryginalnego modelu TB-303. Po pierwsze, czterocyfrowy wyświetlacz LED, ułatwiający programowanie i dający większą szczegółowość, ponieważ teraz widać modyfikowaną wartość. Następnie są dostępne różne przestery, linie opóźniające i pogłosy, zdecydowanie zmieniające charakter i barwę syntezatora TB-03, pod gładkich i płynących po ostre i piszczące. Programowanie sekwencji jest również łatwiejsze, dzięki nowym własnościom, takim jak zapis krokowy, funkcja SHUFFLE i możliwość precyzyjnego ustawiania tempa. Na koniec, dodanie portów MIDI i USB oznacza, że model TB-03 może z łatwością wysyłać i odbierać informacje sterujące do i z programów typu DAW (Digital Audio Workstation).

Klasyczny sekwencer TB z ulepszonymi funkcjami

Jeśli znasz metody programowania syntezatora TB-303, poczujesz się jak w domu, gdy weźmiesz do ręki model TB-03. Dołączono oryginalne tryby zapisu wysokości dźwięków i czasu oraz całkowicie nowy tryb krokowy. Programowanie sekwencji również ulepszono za pomocą wyświetlacza LED, który pokazuje bieżący krok w sekwencji, jak również końcowe wartości tempa (takie jak 125.5 BPM). Wewnętrzny sekwencer można uruchamiać z zewnątrz poprzez wejście wyzwalające, a nawet można przełączać tryb zapisu i tryb odtwarzania bez zatrzymywania odtwarzania sekwencji, co otwiera nowe możliwości grania na żywo.

Współpraca ze sprzętem zewnętrznym

TB-03 posiada porty MIDI IN/OUT i USB, umożliwiając wymianę informacji sterujących z innymi instrumentami i urządzeniami. Przekształca to syntezator TB-03 w uniwersalny sterownik, szczególnie w przypadku używania wyjścia CV/Gate do sterowania zewnętrznym sprzętem analogowym i syntezatorami modułowymi. Ten sposób sterowania działa w obie strony, dzięki wejściu wyzwalającemu, które umożliwia sterowania syntezatorem TB-03 za pomocą sprzętu zewnętrznego. Po połączeniu z komputerem PC lub Mac, dane audio i MIDI można przesyłać przez port USB.

Zasilanie bateryjne lub poprzez USB

Czasem najlepsza muzyka powstaje z dala od studia, więc seria Roland Boutique może być zasilania czterema bateriami typu AA, gotowa do użycia, gdy pojawi się inspiracja. Syntezator TB-03 może być alternatywnie zasilany przez port USB.

Interfejs USB AUDIO do bezpośredniego zapisu w programie typu DAW

Wbudowany port USB pełni również funkcję wysokiej jakości interfejsu audio o rozdzielczości 24 bity / 96 kHz, zapewniając szybki i wygodny sposób rejestrowania dźwięku bezpośrednio w programie DAW. Za pomocą funkcji BACKUP istnieje również możliwość zachowywania w komputerze ulubionych brzmień oraz sekwencerowych fraz, przesyłając dane przez port USB.