Roland SP-404A Sampler

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: SP-404A
 • Producent: Roland

Legendarny Sampler Spotyka Sekwencer

Zaprojektowany do występów na żywo, Linear Wave Sampling SP-404A rozszerza dźwięki Roland AIRA TR-8 Rhythm Performer dla potężnego połączenia sampli i syntezy perkusyjnej. Szybkie, praktyczne podejście do popularnych sampli serii SP jest idealnym wyborem do efektów rytmicznych i sekwencera krokowego Rolanda AIRA TR-8.

Wszystkie funkcje i cechy popularnego SP-404SX są zawarte w SP-404A, w tym 16-bitowe samplowanie liniowe, 29 pokładowych efektów DSP, płynne przełączanie FX i 12 profesjonalnych podkładów. Dodatkowo dostępna jest nowa biblioteka dźwięków na karcie SD stworzona przez Loopmasters lidera branży.

Niezależnie od tego, czy jest używany samodzielnie czy sterowany przez TR-8, SP-404A to intuicyjny i inspirujący dodatek do instrumentów muzycznych AIRA dla DJ-ów, muzyków i producentów.

 • Sample zawsze i wszędzie z wbudowanym mikrofonem i zasilaniem bateryjnym.
 • Może być wyzwalany z 16-krokowego sekwencera w TR-8 Rhythm Performer (wymagany system TR-8 w wersji 1.50 lub późniejszej)
 • Czarno-zielona kolorystyka AIRA w celu dopasowania do istniejącego sprzętu serii.
 • "Brzmienia Loopmasters" na karcie SD zawierają ponad 100 nowych sampli stereo, efektów i jednorazówek.
 • 29 efektów DSP, w tym filtrów, opóźnień, unikalnych efektów głosowych, subsonicznych, looperów i innych
 • Trzy pokrętła kontroli, 12 padów trigger, Sub Pad dla natychmiastowego powtórzenia wyzwalania
 • Gładkie przełączanie efektów zapewnia doskonałe osiągi
 • Sekwencer wzorów z trybem kwantyzacji i shuffle
 • Import plików audio z komputera i przypisywanie sampli do padów z darmowym oprogramowaniem Mac/Windows

Sekwencer TR Spotyka Samplowanie w stylu SP

SP-404A może być wyzwalany z TR-8 Rhythm Performer dla wydajnej, zintegrowanej produkcji bitów i sampli. Wystarczy podłączyć kabel MIDI, umożliwiając wdrożenie sampli z SP-404A i użycie ich w połączeniu z wzorami perkusyjnymi. Każda z 11 ścieżek TR-8 może wyzwalać sample na SP-404A, odtwarzać dźwięk TR-8 lub oba te elementy, umożliwiając tworzenie interesujących warstw i akcentów. TR-8 może korzystać z sampli z dowolnego banku w SP-404A, co ułatwia dostęp do nowych dźwięków dzięki obrotowi tarczy.

Scatter i Side Chain

Podłączając wyjście stereo SP-404A do zewnętrznego wejścia audio TR-8, możesz użyć TR-8 jako submiksera i procesora dla sampli. W tej konfiguracji wszystkie sample odtwarzane na SP-404A możemy przepuścić przez efekt Scatter TR-8 w celu osiągnięcia efektów: reverse, glitch, gate, truncate, stutter i wykonywania wszelkich odmian rytmicznych od subtelnych do skrajnych, wszystko w idealnej synchronizacji. Użycie zewnętrznych wejść również pozwala na przepuszczenie sampli przez funkcję Side Chain TR-8 - po prostu zaprogramuj patter z Side Chain w trybie TR-REC Mode i uzyskaj dostęp do ośmiu rytmicznych efektów typu ducking i gating.

Brzmienia Loopmasters

SP-404A oferuje Ci dziewięć banków sampli premium, abyś mógł rozpocząć loopowanie sampli. Biblioteka brzmień na zawartej karcie SD została stworzona przez Loopmasters, jednej z wiodących firm produkujących sample/ Sample w bibliotece zostały zaprojektowane w ten sposób, żeby dopełniać TR-8, ale również sprawdzą się w innych zastosowaniach.

Dodatkowe sample mogą być załadowane poprzez wejście SD Card, które obsługuje karty SDHC do 32 GB. Importuj pliki WAV lub AIFF z komputera Mac lub PC używając dedykowanego oprogramowania (dostępnego w sekcji Downloads) i przypisz je do padów SP-404A. Oprogramowanie jest szybkie i łatwe w użyciu, pokazuje pady SP-404A na ekranie, możliwe jest również konwertowanie plików SP-404 do użycia w SP-404A.

Natychmiastowe Samplowanie

Samplowanie z SP-404A nie ogranicza się do studia. Wbudowany mikrofon pozwala na łatwe nagrywanie zawsze i wszędzie, gdzie nadejdzie inspiracja, dzięki zasilaniu AC lub sześciu baterii AA. Wejscia liniowe pozwalają na bezpośrednie samplowanie z miksera lub zewnętrznych urządzeń, a wejście mikrofonowe umożliwia również samplowanie z zewnętrznym mikorofonem. Twoje materiały zawsze brzmią świetnie, dzięki wysokiej jakości SP-404A, nieskompresowanego formatu WAV.

Poręczne Występy

Z interaktywną pętlą i kontrolą sekwencera wzorów SP-404A jest stworzone do grania. Przejmij kontrolę z trzema pokrętłami sterującymi i 12 gumowymi padami wyzwalającymi oraz z Sub Pad umożliwiającym szybkie powtórzenie wyzwalania w czasie rzeczywistym. Na ciemnych scenach SP-404A jest idealną maszyną do gry na żywo, dzięki jasno oświetlonym padom oraz ekranowi LED zapewniającym świetną widoczność.

Ekstremalne Efekty

Twoje brzmienie może być formowane w każdej chwili z 29 pokładowymi efektami DSP zawartymi w SP-404A. Kluczowe są obszerne pogłosy i refreny plus obfite filtry i opóźnienia, wszystkie zapewniają płynne przejścia podczas wykonywania. Istnieją również uderzające, zorientowane na występu podręczne efekty, w tym transformator głosowy i looper. Filtr i izolator zapewniają możliwość radykalnej zmiany dźwięków i przekształcenia ich w nowe elementy do ponownego wykorzystania.

Połączony z mikserem DJskim SP-404A może być użyty jako samodzielny procesor efektów. Unikatowy tryb „limiter” jest użyty w 17 typach efektu, zapobiegając przeładowaniu, gwarantując stabilność brzmienia bez niechcianych udziwnień. Ten tryb jest wyjątkowo efektywny dla występujących na żywo DJów, ochroni Twoje brzmienia w krytycznym momencie.

Twórca Ścieżek

Liczba pętli, które może obsługiwać SP-404A jest praktycznie nieograniczona, ale ta cecha jest tylko jednym z elementów stanowiących o jego mocy. Piosenki, ścieżki mogą być wbudowane w kilka sekund dzięki pokładowemu Pattern Sequencer, który jest specjalnie zaprojektowany do kreowania ścieżek w czasie rzeczywistym. Zoptymalizowany dla występów na żywo, posiada tryb Quantize, który zawiera odczucie losowości, który zawiera ustawienia groove, swing i movement. Możesz stworzyć wzory z 99 dostępnymi miarami, pętlami, możliwością nakładania, zmiany struktury i kształtu ścieżek.

Możesz przechowywać do 120 wzorów (12 wzorów w 10 bankach) i natychmiastowo je przywoływać. Pozwala Ci grać na żywo dokładnie tak jak sobie wymarzysz, zapewniając komfort możliwości improwizacji. Odtwarzając patterny LEDy wokół wyświetlacza migają w tempie patternu, dostarczając poręcznego narzędzie kontroli występu na żywo.