Roland SCOOPER Modular Scatter

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: SCOOPER MODULAR SCATTER
  • Producent: Roland

Scooper jest wyjątkowym efektem modularnym łączącym pojedynczy looper i efekt Scatter z efektywnym sterowaniem i elastycznością.

Scooper jest wyjątkowym efektem modularnym łączącym pojedynczy looper i efekt Scatter z efektywnym sterowaniem i elastycznością. Może być używany jako urządzenie table-top lub jako moduł Eurorack, z kompletem wejść CV/Gate ten kompaktowy efekt 21 HP posiada szeroki zakres zastosowań od produkcji studyjnej aż po występy na żywo. Nie tylko dla użytkowników syntezatorów modularnych, Scooper jest też świetny dla klawiszowców, gitarzystów, DJ-ów lub dowolnego nowoczesnego muzyka chcącego rozszerzyć swoje brzmienie. Pieczołowicie zaprojektowany w Japonii, Scooper posiada duże gałki płynnie sterujące z rozdzielczością ponad 16 milionów kroków i jest programowalny przez komputer,  smartphone lub tablet.

 

● Pojedynczy looper ze spektakularnym efektem Scatter

● Kontrola za pomocą CV/Gate głębokości/typu Scatter, wysokości i filtra

● Zaprojektowany jako jednostka table-top lub moduł 21 HP Eurorack zasilany zasilaczem lub Eurorack power

● 24-bitowe pokrętła „GRF" z rozdzielczością ponad 16 milionów kroków

● Re-programowalny przez aplikację na Mac, PC, iOS, Android

● 15 patch'owanych submodułów, rozszerzalny darmowymi aktualizacjami

● 2 wejścia i 2 wyjścia z podwójnym mono lub stereo

● Kompatybilny z AIRA Link

● 24bit/96kHz interfejs audio

● Zaprojektowany z najwyższą starannością w Japonii

● W komplecie plecione kable do patchowania

 

Scooper jest ultra nowoczesnym efektem, który może próbkować, zniekształcać, degradować i ciąć przechwycone pętle audio. Po przechwyceniu pętli dźwiękowej, możesz użyć Scooper'a do regulacji wysokości dźwięku, a także przetwarzać go przez sekcję filtra i różne typy efektu Scatter, które tną pętlę na plasterki i zmieniają poszczególne kroki. Używając dużych wygodnych pokręteł lub standardowych kabli ⅛" do patchowania, możesz niezależnie kontrolować typ efektu Scatter i głębokość, wysokość, filtr, synchronizację wyzwalania oraz przełącznik Scatter on/off. Oba parametry Scatter Depth jak i Scatter Type posiadają sterowanie poziomem sygnału przychodzącego dla dostosowania zakresu modulacji przy użyciu zewnętrznego źródła. Dwa wejścia i dwa wyjścia pozwalają na pracę Scooper w stereo, a 24bit/96kHz interfejs audio dla systemów Eurorack i AIRA Link USB dają jednym kablem podłączenie typu plug and play z MX-1 Mix Performer.

 

Już zaraz po wyjęciu z pudełka Scooper brzmi świetnie, ale dodatkowo możesz w pełni dostosować wewnętrzny przepływ sygnału zmieniając sposób połączeń jego wirtualnych sub modułów za pomocą aplikacji na komputery Mac i PC, a także na urządzenia iOS i Android. Submoduły można intuicyjnie przesuwać prostą techniką drag and drop co pozwala nawet wybierać parametry przypisane do wysokiej rozdzielczości gałek "GRF". Możesz przeprogramować Scooper w czasie rzeczywistym poprzez połączenie USB lub zapisać i przywołać patch'e prostym sygnałem audio. Można też wymieniać się swoimi patch'ami z innymi użytkownikami Scooper'a.

 

Scooper zawiera 15 wirtualnych sub-modułów, a więcej będzie dostępnych poprzez rozszerzenia:

LFO, ADSR, NOISE, SAMPLE & HOLD, RING MOD, FILTER 6dB, FILTER 12dB, TONE, AMP, MIXER,

STEREO MIXER, CURVE CONV, GATE DIVIDER, TRIG TO CV DELAY TIME, MIDI CLOCK TO GATE