Roland RMP-5 A Pad ćwiczebny

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: RMP-5A
 • Producent: Roland
 • szt.
 • 1 079,00 zł
 • Oblicz

RMP-5 to rozszerzona wersja znanego na naszym rynku modelu RMP-3. Jest to najbardziej zawansowany, użyteczny edukacyjnie instrument perkusyjny. To niewielkich rozmiarów „cacko" umożliwia wgrywanie ćwiczeń rytmicznych za pomocą specjalnych narzędzi. Do dyspozycji mamy pad z naciągiem oraz duży, czytelny wyświetlacz, dzięki któremu nasze lekcje będą przyjemniejsze.

RMP-5 to rozszerzona wersja znanego na naszym rynku modelu RMP-3. Jest to najbardziej zawansowany, użyteczny edukacyjnie instrument perkusyjny. To niewielkich rozmiarów „cacko" umożliwia wgrywanie ćwiczeń rytmicznych za pomocą specjalnych narzędzi. Do dyspozycji mamy pad z naciągiem oraz duży, czytelny wyświetlacz, dzięki któremu nasze lekcje będą przyjemniejsze.

 • Przenośny pad ćwiczebny z naciągiem 8"
 • Silnik brzmieniowy PCM z przeszło 40-oma brzmieniami na pokładzie
 • Dual Trigger Input dla zewnętrznej stopy i padu talerza
 • Różne brzmienia metronomu oraz różne typy paternów (samba, jazz, itp.)
 • Wygodna, jednoczęściowa obudowa
 • Duży wyświetlacz z kontrolą tempa
 • Wejście „Mix In" do jednoczesnej gry z zewnętrznym źródłem dźwięku (odtwarzacz CD itp.)

 

Odczucia, zalety

RMP-35 zaprojektowany został w ten sposób, aby dać jak najbardziej realne odczucia podczas treningów perkusyjnych. Malutka przystawka, zamontowana wewnątrz padu umożliwia monitorowanie gry za pomocą słuchawek, razem z sygnałem metronomu i sygnałem Audio z zewnętrznego odtwarzacza (złącze Mix In). RMP-5 może pracować w najróżniejszych pozycjach, możemy zamontować go na specjalnym statywie Roland PDS-2, dzięki czemu uzyskujemy kompletny zestaw perkusji treningowej.

Trener rytmiczny

Dzięki RMP-5 użytkownik korzysta nie tylko z bogatych brzmień i wygodnego padu, do dyspozycji ma również inteligentnego nauczyciela - trenera, dzięki któremu codzienne ćwiczenia stają się przyjemnością i nie musimy się obawiać zakłócenia spokoju naszym sąsiadom czy współlokatorom. Do dyspozycji mamy takie funkcje jak: Time Check, Auto Up/Down oraz nową funkcję Stroke Balance, konsekwentnie rozwijającą w uczniu technikę uderzeniową.

 

Obsługa Audio-Wizualna

RMP-5 oferuje duży wyświetlacz LCD, przekazujący łatwe do odczytania informacje instruktażowe, łącznie z miernikiem tempa, który krąży z jednej na drugą stronę i z powrotem. Duże przyciski i czytelny opis panelu frontowego sprawia, ze urządzenie jest rozpracowane w „mgnieniu oka". RMP-5 posiada wbudowany głośnik dla brzmień metronomu.

 

Możliwości treningowe

TIME CHECK - W synchronizacji z metronomem, ćwiczenia pomagają uderzać pałeczka w pad w określonym tempie. Wyświetlacz informuje nas o poprawnej grze - wyświetlając wynik na 7-poziomowej podziałce.

RHYTHMIC NOTES- Typowe, podstawowe ćwiczenie, gdzie urządzenie zmienia typ rytmu co dwa takty. Nie ważne czy jesteśmy „zawodowcami" czy tez zaczynamy przygodę z perkusją - ćwiczenie to wyrabia w nas niebywałą technikę, która rzecz jasna pomaga podczas gry ‘na żywo".

STROKE BALANCE - Wyświetlacz pokazuje jak mocno gramy - poprzez wychylanie się igły metronomu. Możemy usprawnić balansowanie i akcentowanie pomiędzy obiema rękami za pośrednictwem wizualnego asystenta.

 

Pad ćwiczebny z naciągiem siateczkowym dla naturalnego treningu

Co to jest naciąg siateczkowy?

Jest to zaawansowany technologicznie materiał, posiadający właściwości elastyczne, odpowiadające ekspresji i odczuciom, towarzyszącym podczas gry na „bębnach" z naturalnymi naciągami. Specjalnie utkany naciąg jest bardzo trwały i przenosi wszystkie niuanse artykulacji perkusyjnej. Najważniejsze przy tym wszystkim jest to, że po uderzeniu w taki pad nie usłyszymy głośnego dźwięku, usłyszymy zamortyzowany - cichy dźwięk, który na pewno nie przeszkodzi naszym współlokatorom, więc możemy w niego „bębnić" o każdej porze.

 

Jak to pracuje?

Kiedy uderzamy w naciąg akustyczny, otoczenie zaczyna drgać i generowany jest dźwięk. Mocniejsze uderzenie wytwarza większe drgania, a wiec i dźwięk jest głośniejszy. Naciągi siateczkowe wytwarzane są ze specjalnego materiału nie stwarzające sytuacji, w której po uderzeniu w nie otoczenie zaczyna drgać. Specjalny sensor rozpoznaje dynamikę uderzenia i przekazuje go do generatora brzmień. Brzmienie generowane jest elektronicznie i nie towarzyszą mu dodatkowe, naturalne dźwięki akustyczne, tak jak w przypadku perkusji akustycznej.

 

Dane Techniczne

Rozmiar Padu 8 cali
Tempo 20-300
Paterny
20
Typy Rytmów
24
Beat'y
24 typy
Brzmienia
Brzmienia padu: 50, Metronom: 10
Tryby
TIME CHECK (8 wariantów), ACCURACY SCORE (4 warianty), QUIET COUNT (6 wariantów), AUTO UP/DOWN (6 wariantów), RHYTHMIC NOTES (3 warianty), STROKE BALANCE (2 warianty)
Złącza
Słuchawkowe/Output Jack x1 (Stereo, mini jack), Trigger In jack: 1 (Dual), Mix In Jack x1 (typ mini), złącze na zasilacz x1
Zasilanie
z baterii (9V) lub z zasilacza (DC9V)
Pobór mocy
80mA
Wymiary 263x348x78 mm
Waga 1,2 kg
Akcesoria
bateria 9V, Instrukcja Obsługi.