Roland JD-Xi Syntezator

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: JD-XI
 • Producent: Roland
 • szt.
 • Cena netto: 1 784,55 zł 2 195,00 zł
 • Oblicz

Wydajny kompaktowy syntezator z pattern sequencerem i efektami dla wokalu

Mały gabarytowo, potężny w brzmieniu i przystępny cenowo, JD-Xi daje prawdziwy silnik analogowy, popularne brzmienia Roland SuperNATURAL synth i wiele innych narzędzi twórczych pod jednym dachem. Wyposażony w 37 mini klawiszy, ten kompaktowy instrument dostarcza tłuste, ciepłe analogowe basy i leady z podręczną kontrolą parametrów plus polifoniczny niezbędnik PCM z padami, smyczkami, brassami i innymi brzmieniami. Twórz zaskakujące loopy w locie za pomocą pattern sequencera z wbudowanymi zestawami perkusyjnymi i poznawaj ekspresyjne przestrzenie wokalne za pomocą mikrofonu na gęsiej szyjce, Vocodera i AutoPitch. Z małym rozmiarem ale i użyteczną wszechstronnością, JD-Xi daje ci wszystko co jest potrzebne do grania i radości!

 

 • Interaktywny syntezator z analogowym i cyfrowym silnikiem dźwiękowym
 • Sekcja syntezatora analogowego zapewnia brzmienia lead i basowe
 • Dwie sekcje syntezatora cyfrowego z brzmieniami SuperNATURAL i polifonią w sumie 128-głosów
 • Cztero ścieżkowy sequencer patternowy i wysokiej jakości brzmienia rytmiczne
 • W komplecie mikrofon na gęsiej szyi do używania z pokładowym Vocoderem i AutoPitch
 • Przetwarza brzmienia z czterema równoczesnymi efektami (Effect 1/2, Delay, Reverb)
 • USB dla komunikacji audio/MIDI z oprogramowaniem muzycznym
 • Zawiera olbrzymi wybór gotowych do gry brzmień i przebiegów
 • Dodatkowe brzmienia i przebiegi dostępne na stronie Roland Axial

 

 

·         Analogowy i cyfrowy syntezator w jednej klawiaturze

Z jego unikalnie dzielonym silnikiem brzmieniowym, JD-Xi zapewnia wszystko co najlepsze z obu światów: ciepło, płynną reakcję klasycznego analogu, oraz klarowność i uniwersalność brzmień nowoczesnej cyfry. Nowo opracowany analogowy syntezator monofoniczny oferuje kształt fali typu piła, trójkąt i kwadrat z modulacją szerokości impulsu i analogowym filtrem, plus niezależny sub oscylator dla dodania najniższej energii. Dwie sekcje cyfrowej syntezy oferują 128 głosową polifonię i szeroki wybór brzmień wysokiej jakości SuperNATURAL synth jak pady, smyczki, elektryczne pianino, efekty dźwiękowe i wiele wiele innych.

·         Mikrofon na gęsiej szyjce dla Vocoder, AutoPitch i innych Vocal Effects

JD-Xi przychodzi z wytrzymałym i wysokiej jakości mikrofonem na gęsiej szyjce, który wnosi jeszcze więcej zabawy podczas imprezy. Używając Vocoder możesz śpiewać i kontrolować dźwięk i wysokość poprzez grę na klawiaturze. Dzięki AutoPitch bardzo łatwo osiągniesz uwypuklony wokal brzmiący jak robot, który jest często stosowany w obecnych czasach w muzyce pop i stylach elektronicznych. Dodatkowo jest tu też świetna funkcja Auto Note, która pozwala na śpiewanie brzmieniem syntezatora JD-Xi bez dotykania klawiatury!

·         Twórz pętle za pomocą cztero ścieżkowego Pattern Sequencer

Wykorzystując intuicyjny pattern sequencer i olbrzymi wybór pokładowych brzmień jesteś w stanie stworzyć i wykonać zaawansowaną muzykę tylko z JD-Xi. Sequencer oferuje cztery oddzielne ścieżki-dwie cyfrowe partie syntetyczne, partia syntezatora analogowego i perkusja-umożliwiając budowanie bogato brzmiących pętli w każdym stylu. Nagrywanie może być w czasie rzeczywistym i krokowe razem ze specjalnym trybem TR-REC dla programowania w stylu klasycznych maszyn Roland TR. Bardzo łatwo odtwarzać przebiegi i zmieniać brzmienia podczas wykonania, a na pokładzie znajduje się wiele przebiegów przykładowych, które są gotowe do jammowania od razu po wyjęciu z pudełka..

·         Profesjonalne zestawy perkusyjne do tworzenia mocno uderzających rytmów

Załadowany wieloma dynamicznymi zestawami perkusyjnymi, JD-Xi daje wysokiej jakości brzmienia rytmiczne, które pasują do każdego groove. Na pokładzie zawarto wiele typów elektronicznych i akustycznych zestawów, a instrumenty perkusyjne są przypisane do klawiszy, które dodatkowo oznaczone są etykietką ponad klawiszem dla szybkiej identyfikacji brzmienia. Możesz też dostosować zestawy do własnej muzyki regulując filtr, obwiednię, wysokość i panoramę na każdym oddzielnym brzmieniu.

·         Kształtowanie brzmienia za pomocą zaskakujących efektów

JD-Xi zawiera cztery równocześnie działające sekcje efektów dla rozszerzenia dowolnego dźwięku. Effect 1 i 2 zapewniają wybór opcji jak Bit Crusher, Slicer i Ring Mod, a dedykowane sekcje Delay i Reverb ułatwiają umieszczenie dźwięków w przestrzeni. Każda sekcja efektów może być włączona i wyłączona oddzielnie dla każdej sekcji syntezatora lub perkusji, dając wiele kreatywnych kombinacji dla kształtowania miksu.

·         Pobieraj dodatkowe brzmienia na stronie Roland Axial

Potrzeba trochę świeżej inspiracji, albo brzmienie dla danego stylu muzycznego? Odwiedź stronę z bibliotekami Axial, a znajdziesz tam powiększającą się kolekcję darmowych brzmień i przebiegów dla JD-Xi. Axial zawiera także brzmienia dla wielu innych syntezatorów Rolanda stworzone przez najlepszych inżynierów i wiodących artystów muzyki elektronicznej.

·         Dedykowany Gig Bag

Z wstawkami w kolorze czerwonym i czarnym, które pasują do syntezatora, opcjonalny CB-JDXi gig bag idealnie zabezpiecza JD-Xi wszędzie gdzie go zabierzesz. Ten wytrzymały pokrowiec zabezpiecza poduszeczkami z pianką i chroni JD-Xi w czasie codziennej podróży, a także udostępnia miejsce na mikrofon na gęsiej szyjce, zasilacz i inne akcesoria.

 

 

Specyfikacja 

Klawiatura

37 mini klawiszy (z dynamiką)

Sekcja generatora dźwięków

Maksymalna polifonia

129 głosów (Digital Synth/Drum Kit: 128, Analog Synth: 1)

Ilość partii do gry na żywo

4 (Digital Synth Part: 2, Drums Part: 1, Analog Synth Part: 1)

Rodzaj brzmień

Digital Synth Tone (SuperNATURAL Synth)Analog Synth TonePCM Drum Kit* Dla analogowych brzmień, oscillator, sub-oscillator i sekcja filtra zawiera układy analogowe.

Efekty

Effect1 (Distortion, Fuzz, Compressor, Bit Crusher)Effect2 (Flanger, Phaser, Ring Mod, Slicer)Delay: 2 typyReverb: 6 typy

Pattern Sequencer

Ilość ścieżek: 4

Funkcje Wokalowe

VocoderAuto PitchAuto Note

Inne

Favorite, Arpeggio

Sterowanie

Pitch Bend/Modulation Wheel

Wyświetlacz

16 znaków 2 linie LCD

Złącza

Headphones Jack: Stereo 1/4-inch phone typeOutput Jacks (L/MONO, R): 1/4-inch phone typeInput Jack (LINE(MONO) / Guitar Input): 1/4-inch phone typeMIDI Connectors (IN, OUT)USB COMPUTER Port (USB Hi-Speed AUDIO/MIDI)(Używaj kabla USB i komputera, który wspiera Hi-Speed USB.)DC IN JackWejście MIC Jack: XLR type, unbalance

Zasilanie

Zasilacz AC

Pobór prądu

1,000 mA

Akcesoria

Owner's Manualzasilacz AC Mikrofon

Rozmiar i waga

575 mm x 245 mm x 85 mm; 2.2 kg

* Waga nie uwzględnia zasilacza AC