Roland Integra-7

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: INTEGRA 7
 • Producent: Roland
 • szt.
 • Cena netto: 5 690,24 zł 7 999,00 zł 6 999,00 zł
 • Oblicz

Flagowy moduł syntezatorowy z ponad 6.000 brzmień, w tym najnowsze SuperNATURAL (piano Behaviour Modeling, analogowe syntezatory, V-Drums), biblioteka 12 wirtualnych kart SRX na pokładzie (4 na raz mogą być załadowane), oddzielne multiefekty i EQ dla każdej partii, dedykowane COMP+EQ dla perkusji, 17 częściowy silnik Motional Surround. Rozmiar i Waga 481 mm x 262 mm x 89 mm; 3.9 kg

INTEGRA-7 Moduł brzmieniowy SuperNATURAL


Potężny Rack dla Szybkiej, Płynnej Pracy 

 

Wraz z rozwojem brzmień SuperNATURAL i technologii Behavior Modeling, Roland zatarł granicę pomiędzy akustycznymi i elektronicznymi instrumentami. W oparciu o te technologie, nowy moduł INTEGRA-7 daje muzykom bogate źródło najnowszych brzmień SuperNATURAL w sposób szybki, poprzez w pełni wyposażony 16 częściowy moduł. Bogactwo tego potężnego racka składa się z kolekcji "najlepszych hitów" - dźwięków z flagowych keyboardów Rolanda i modułów V-Drums, a także pożądanych kart SRX. Wprowadza także nowy rodzaj syntezy zwanej Motional Surround, 17 częściowy silnik pogłosowy, który pozwala graficznie kontrolować dystans i pozycję każdej z części w 360-stopniowym polu dźwiękowym. Dzięki mocy INTEGRA-7 możesz tworzyć zadziwiająco realistyczne i szczegółowe aranżacje orkiestrowe, dźwięki przestrzenne i wiele innych.

 • Flagowy moduł syntezatorowy z wbudowanymi ponad 6,000 brzmień
 • Ostatnie brzmienia SuperNATURAL z rozszerzoną technologią Bahavior Modeling dla ekspresywności instrumentów akustycznych i dokładnej reprodukcji artykulacji wykonawczej
 • Potężna synteza SuperNATURAL z modelami tłustych analogowych syntezatorów i filtrami typu vintage
 • Dynamiczny silnik perkusyjny SuperNATURAL pochodzący z Roland V-Drums, oferujący naturalną zmianę barwy
 • Wbudowany niezbędnik każdego producenta - biblioteka SRX, zawierająca wszystkie 12 tytułów
 • Dedykowane multiefekty i EQ dla każdej z 16 partii, plus dedykowane COMP+EQ (maksymalnie sześć) dla perkusji, a także parametry ambience dla zestawów perkusyjnych SuperNATURAL
 • Innowacyjny 17-częściowy silnik Motional Surround ambience dla wyjścia stereo, słuchawkowego i 5.1-kanałowego
 • INTEGRA-7 Editor dla iPad'a i Motional Surround VSTi Editor dla SONARa


Produkcja Muzyki Wzmocniona SuperNATURAL-ną Mocą

Sercem INTEGRA-7 są brzmienia SuperNATURAL z technologią Behavior Modeling. SuperNATURAL nie tylko odzwierciedla brzmienia instrumentów akustycznych, ale także symuluje zachowanie instrumentów podczas grania na nich. Dzięki SuperNATURAL, brzmienia pod palcami wracają do życia.

Czy to w akustycznej, czy w cyfrowej domenie, moduł INTEGRA-7 daje moc ekspresji do wykorzystania. Wejdź głęboko w parametry silnika brzmieniowego i stwórz własny dźwięk, albo pozwól INTEGRA-7 zrobić to za Ciebie. Z tak wielką ilością świetnych brzmień na pokładzie, i z organiczną reakcją INTEGRA-7 na sposób grania na klawiaturze/kontrolerze, bez trudu doświadczysz realizmu i ekspresji na kompletnie nowym poziomie.


Brzmienia SuperNATURAL

Przedstawiamy kilka przykładów akustycznych brzmień SuperNATURAL na pokładzie INTEGRA-7, oraz ich realistyczne zachowanie:

Fortepian

To wspaniałe brzmienie fortepianu zmienia się płynnie, od lekkiego do mocnego naciskania w klawisze, a także naturalnie wybrzmiewa bez zapętlenia. Dźwięki wyciszają się przepięknie i organicznie. Można regulować parametry dla dostosowania dźwięku.

Elektryczne Pianino

Na pokładzie znajdują się też legendarne brzmienia EP jak '68 Reed, '73 Stage, '78 Pure, '81 Tine. Te ekspresyjne brzmienia pianin posiadają realistyczne dźwięki zakłóceń klawiszy i dedykowane efekty, w tym nowo stworzony phaser.

Gitara

Odtwarza chwyty akordów, brzęczenia strun i sposób gry melodycznej na gitarze akustycznej, klasycznej i 12-strunowej, a także na gitarze Flamenco, ukulele i mandolinie. INTEGRA-7 zawiera też wiele modeli gitar elektrycznych, w tym jedno-cewkowy Strat, a nawet symulacje wzmacniaczy jak Roland JC-120 Jazz Chorus, wzmacniacze stack i inne. Z łatwością zagrasz techniką gry "Jazz Octave" na gitarze elektrycznej.

Smyczki

Wysokości zmieniają się naturalnie z nuty na nutę gdy linia melodyczna zagrana jest legato. Bez trudu zrealizujesz grę technikami portamento, pizzicato, staccato i tremolo, które są charakterystyczne dla skrzypiec, wiolonczeli i kontrabasu.

Blaszane

INTEGRA-7 wiernie odtwarza dynamiczne zmiany brzmienia jakie charakteryzują instrumenty dęte blaszane - w tym technika przedęcia na saksofonie i charakterystyczne odstrojenie Waltorni. Zagraj techniką staccato, fall i growl z zadziwiającym realizmem.

Instrumenty Etniczne

Instrumenty z całego świata są na pokładzie, jak np. Shakuhachi (Japonia) z naturalnymi zmianami brzmienia i wysokości wynikające z długości oddechu, Erhu (Chiny) z charakterystyczną zmianą stroju przy przechodzeniu od dźwięku do dźwięku, Sitar (Indie) z realistycznym rezonansem strun, i Kalimba (Afryka) z unikalnie wibrującym szumem deseczki i języczków. Wbudowany zestaw brzmieniowy "ExSN1 (Expansion SuperNATURAL) Ethnic" może być załadowany do wirtualnego slotu dla zwiększenia liczby brzmień.


Syntezator SuperNATURAL

Moc SuperNATURAL w INTEGRA-7 znacznie wykracza ponad instrumenty akustyczne. Posiada dźwięki syntetyczne SuperNATURAL, które wiernie odtwarzaną tłuste brzmienie uwielbianych syntezatorów vintage, ich ekspresyjnych filtrów i unikalnego sposobu działania obwiedni. Ponadto na pokładzie są setki próbek PCM - prawdziwa skarbnica klasycznych brzmień syntezatorów cyfrowych z lat '80tych i '90tych. Możesz też intuicyjnie edytować dźwięk na iPadzie z dedykowaną aplikacją.


Perkusja SuperNATURAL i SFX

Oprócz ekspresyjnych brzmień akustycznych i pełnokrwistego silnika syntezy, wewnątrz INTEGRA-7 jest też silnik perkusyjny SuperNATURAL zapożyczony z Roland V-Drums. Dzięki Technologii Modelowania Behawioralnego, INTEGRA-7 może grać z groove jak prawdziwy perkusista. Zestawy perkusyjne naturalnie reagują na dynamikę gry, zmieniając brzmienie płynnie od najcichszego do najgłośniejszego. Szybkie tremolo na werblu już nie musi brzmieć jak karabin, a przejścia werbla, tomów i talerzy mogą mieć kontrolowaną szybkość i głośność poprzez modulator. Silnik perkusyjny posiada nawet własny efekt ambience i sześć zestawów COMP+EQ, które można zaaplikować indywidualnie na instrumenty.

Nowo stworzone zestawy SFX oferują wiele fantastycznie realistyczne dźwięki, jak wypadki samochodowe, trzaśnięcia drzwi, kroki, śpiew ptaków, szum rzeki i inne. Są świetne do filmów, a niektóre z nich oferują nawet kontrolę w czasie rzeczywistym. Dla przykładu używając modulatora można realistycznie zmieniać dźwięk wirtualnej widowni (ilość klaśnięć i śmiechów) lub szum oceanu, deszczu albo wiatru.


Zbiór Najpotrzebniejszych Brzmień na Pokładzie

Roland ma długą i znaną tradycję tworzenia najlepiej sprzedawalnych syntezatorów, na których nadal wielu muzyków bazuje. INTEGRA-7 posiada wbudowaną kolekcję "najlepszych hitów" z poprzednich syntezatorów Roland. Wszystkie brzmienia z XV-5080 są na pokładzie, plus wszystkie 12 tytułów z biblioteki Rozszerzeń SRX, w tym SRX-05 Supreme Dance z najpotrzebniejszymi brzmieniami electro z maszyn perkusyjnych vintage TR-808 i TR-909, SRX-06 Complete Orchestra z pokaźnym zbiorem instrumentów orkiestrowych i dramatycznych efektów dźwiękowych, oraz SRX-09 World Collection, która jest jak encyklopedia dźwiękowa rzadkich instrumentów etnicznych, trudnych do znalezienia sampli. INTEGRA-7 wyposażona jest w cztery wirtualne sloty na rozszerzenia, które mogą być wykorzystane do załadowania czterech bibliotek SRX na raz. Dzięki natychmiastowej dostępności tych klasycznych brzmień, plus szerokiemu zapasowi brzmień SuperNATURAL, INTEGRA-7 łączy dźwięki przeszłe, dzisiejsze i przyszłe w jednym wygodnym instrumencie!

Uwaga: Ponieważ INTEGRA-7 wykorzystuje ostatni silnik MFX, pokładowa biblioteka rozszerzeń SRX nie będzie brzmiała identycznie jak w poprzednich modelach modułów brzmieniowych i syntezatorów. INTEGRA-7 nie może ładować danych z XV-5080.


Motional Surround

Dzięki INTEGRA-7 rozpoczęła się nowa era tworzenia dźwięków przestrzennych. Motional Surround - pochodzący z własnej technologii Roland RSS (Roland Sound Space) - pozwala kontrolować nie tylko panoramowanie dźwięku w kierunkach lewo/prawo, ale także jego głębię i możliwość umieszczenia z tyłu! Dla przykładu dźwięk solo może być umieszczony blisko, a perkusjonalia w dystansie, co stworzy wrażenie przestrzeni dźwiękowej z naturalną szerokością i głębią. Motional Surround jest szczególnie przydatny do symulacji orkiestry.

To ekscytujące przetwarzanie dźwięku może być również zastosowane na zewnętrznym dźwięku; podłącz odtwarzacz audio lub instrument do wejść w INTEGRA-7 i zanurz go w Motional Surround. Dostrój parametry w czasie rzeczywistym poprzez MIDI, lub z dedykowaną aplikacją na iPada, albo edytorem wtyczkowym VSTi dla DAW jak np. SONAR. W SONARze można nawet nagrać ruchy Motional Surround dla zautomatyzowanego odtwarzania.

Motional Surround wspiera dwu-kanałowe wyjście, zatem można doświadczyć działania efektu nawet tylko z dwoma głośnikami lub słuchawkami! Wspierane jest także wyjście 5.1-kanałowe dla maksymalnego wrażenia na pięciu głośnikach i subwooferze.


Sprzęt Najwyższej-Klasy

Konstrukcja INTEGRA-7 jest wytrzymała i stylowa. Umieszczona w odpornej metalowej obudowie, jest przepięknie zaprojektowana i zbudowana, by przetrzymać wiele dekad używania, czy to w studyjnym, czy w koncertowym racku na trasie. Wewnętrzne komponenty INTEGRA-7 są najwyższego sortu, wliczając wysokiej jakości nisko-szumowe przetworniki D/A. Jest również wyposażony w dedykowane silniki efektowe, więc już nie trzeba martwić się o przeciążenie CPU; każda z 16 części może mieć własny MFX i EQ zamiast współdzielenia tych samych efektów dla wszystkich części.

Na całym panelu frontowym INTEGRA-7 są dedykowane przyciski szybkiego dostępu do brzmień i efektów, plus duże kółko otoczone klawiszami nawigacyjnymi. LCD jest dobrze widoczny i może mieć nastawiony kontrast oraz jasność odpowiednio doa konta patrzenia i warunków oświetleniowych.

Na panelu z tyłu znajdują się uniwersalne złącza, w tym stereo wyjścia XLR, osiem indywidualnych wyjść 1/4" typu phone, wyjście cyfrowe (coaxial), MIDI in/out/thru, oraz port USB dla streamingu audio z próbkowaniem do 24-bit/96 kHz. Dla wygody i elastyczności, wejścia jack znajdują się zarówno na przednim jak i tylnym panelu.


Fajne Możliwości i Inne-Dodatki

INTEGRA-7 posiada wiele innowacyjnych i potężnych możliwości, w tym Tone Finder - wyszukiwarka, która organizuje w logicznych kategoriach ponad 6,000 brzmień pokładowych. Wystarczy nacisnąć przycisk Tone Finder i wybrać kategorię; po znalezieniu brzmienia, aby je odsłuchać należy wcisnąć przycisk w gałce volume. Odtworzona będzie wtedy fraza odpowiednia dla danego brzmienia, dając szybki pogląd na możliwości artykulacyjne danego instrumentu.

Inne cechy warte uwagi to: ultra-wysokiej jakości zestaw brzmień GM2 (wykorzystuje wszystkie cztery wirtualne sloty) dla odtwarzania plików SMF z zewnętrznych sequencerów, sześć dodatkowych brzmień SuperNATURAL (używają po jednym wirtualnym slocie), port USB na panelu frontowym (pozwala wygodnie zapisać własne ustawienia na nośniku USB) i dedykowana aplikacja iPad Editor dla użytkowników chcących zdalnie kontrolować parametry syntezy w INTEGRA-7, mixera i Motional Surround, a także wybierać brzmienia i ładować/wczytywać 16-częściowe Studio Sety.

Idealnym partnerem dla INTEGRA-7 są nowe klawiatury MIDI Roland A-88 i A-49. Przycisk SuperNATURAL w A-88 / A-49 automatycznie przypisuje najbardziej odpowiednie parametry z INTEGRA-7 do dźwigni mod, gałek i D-BEAM dla kontrolowania wybranego brzmienia SuperNATURAL.


INTEGRA-7 w Akcji!

Zrób INTEGRA-7 gwiazdorskim odtwarzaczem w Twojej produkcji muzycznej, podczas występów i przy nauce.

Do Profesjonalnej Produkcji Muzycznej...

INTEGRA-7 ma ponad 6.000 wewnętrznych brzmień dla wszystkich muzycznych styli świata. Aby mieć odpowiednik na komputerze musiałbyś użyć na raz wiele programowych syntezatorów i uważać na RAM i przeładowanie CPU. INTEGRA posiada praktycznie każdy dźwięk i z każdej kategorii jeśli chodzi o tworzenie muzyki i komponowanie do filmu - od najpotrzebniejszych jak fortepiany, dęte, perkusje, smyczki, aż po instrumenty etniczne z Azji, Afryki i Środkowego Wschodu. Zawiera także pokaźną ilość efektów specjalnych dla dodania dramaturgii w utworach i ścieżkach dźwiękowych. Uruchom Motional Surround i dodaj nowy wymiar do dźwięku, np. realistyczne symulacje orkiestrowe z zaskakująco świetną głębią!

Dla Telewizji i Radia...

Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości ścieżki dla broadcastu, ale muszą być gotowe szybko, możesz podać do INTEGRA-7 plik SMF, a urzeknie Cię piękno wewnętrznego zestawu brzmień GM2. Używając Motional Surround możesz tworzyć przestrzenne efekty dźwiękowe i jingle, które zadziwią każdego. Jeśli masz już sporo nagranych jingli i klipów z efektami, możesz przepuścić je poprzez wejście audio w INTEGRA-7 i zaaplikować Motional Surround na te nagrania.

Dla Szkół Muzycznych...

Przy nauce kompozycji, INTEGRA-7 jest użytecznym narzędziem do demonstrowania brzmień i instrumentów świata, całkowicie z dedykowanego urządzenia. Z rekomendowanym kontrolerem A-49 lub A-88 i pojedynczym naciśnięciem przycisku SuperNATURAL, błyskawicznie jesteś gotowy do wydobycia wszystkich zalet wysoko ekspresywnych brzmień INTEGRA-7. Nauczyciele i studenci mogą wygodnie zapisywać i zabezpieczać własne ustawienia poprzez napęd USB.

Dla Muzeów, Galerii Sztuki, do Planetariów...

Z silnikiem Motional Surround w INTEGRA-7, możesz tworzyć muzykę na specjalne okazje, która uniesie słuchaczy w nowe rejony. Umieść i obracaj elementy efektów dźwiękowych i kompozycji w 360-stopniowym polu dźwiękowym, podczas równoczesnej kontroli głębi. Do graficznego ustawienia lokalizacji surround można użyć komputera lub iPada. Motional Sound może być użyty w trybie dwu-kanałowym, słuchawkowym, i 5.1-kanałowym.

* Do 5.1-kanałowego odtwarzania potrzebne jest pięć głośników (lewy, prawy, centralny, lewy-tylny, prawy-tylny) i jeden subwoofer aktywny. Dolby Digital oraz DTS nie są wspierane.

 

Specyfikacja INTEGRA-7

Sekcja Generatora Dźwięku

Maksymalna polifonia 128 głosów (zmienna w zależności od wybranego generatora)
Ilość części multitimbral 16 
Brzmienia 
SuperNATURAL Acoustic
SuperNATURAL Synth
SuperNATURAL Drum Kit
PCM Synth
PCM Drum Kit

* zawarto brzmienia kompatybilne z GM2
Expansion Virtual Slots 4 Sloty

* Następujące pozycje można ładować z pamięci wewnętrznej do wirtualnych slotów.
SRX Series (12 tytułów)
SRX-01 Dynamic Drum Kits
SRX-02 Concert Piano
SRX-03 Studio SRX
SRX-04 Symphonique Strings
SRX-05 Supreme Dance
SRX-06 Complete Orchestra
SRX-07 Ultimate Keys
SRX-08 Platinum Trax
SRX-09 World Collection
SRX-10 Big Brass Ensemble
SRX-11 Complete Piano
SRX-12 Classic EPs

Expansion SuperNATURAL Sounds (6 tytułów)
ExSN1 Ethnic
ExSN2 Wood Winds
ExSN3 Session
ExSN4 A.Guitar
ExSN5 Brass
ExSN6 SFX

Wysokiej jakości brzmienia PCM (1 tytuł)
ExPCM HQ GM2 + HQ PCM Sound Collection

* Każdy tytuł z serii SRX i Expansion SuperNATURAL Sounds wykorzystuje jden slot.
* Biblioteka wysokiej jakości brzmień PCM wykorzystuje wszystkie cztery sloty na raz.
Efekty 
Multi-Efekty: 16 systemów, 67 typów
Part EQ: 16 systemów
Drum Part COMP+EQ: 6 systemów
Motional Surround
Chorus: 3 typy
Reverb: 6 typy
Master EQ

Inne

Wyświetlacz 256 x 80 punktów graficzny LCD (z podświetleniem)
Złącza 
PHONES jack (stereo 1/4-cala phone type)
INPUT jacks (L, R) (1/4- cala phone type, Front)
INPUT jacks (L, R) (1/4- cala phone type, Rear)
OUTPUT A (MIX) jacks (L, R) (1/4-cala TRS phone type)
OUTPUT A (MIX) jacks (L, R) (XLR type)
OUTPUT B jacks (L, R) (1/4- cala phone type)
OUTPUT C jacks (L, R) (1/4- cala phone type)
OUTPUT D jacks (L, R) (1/4- cala phone type)
DIGITAL AUDIO OUT jack (COAXIAL)
MIDI (IN, OUT, THRU)
USB COMPUTER port (Audio/MIDI)
USB Memory port
AC IN jack
Zużycie Mocy 18 W
Akcesoria 
Owner's Manual
DVD-ROM (SONAR LE)
Kabel Zasilający
Opcje (sprzedawany oddzielnie) USB Flash Memory

* Używaj pamięci USB flash sprzedawanej przez Roland. Nie gwarantujemy poprawnego działania z innymi pamięciami. 

Rozmiar i Waga 481 mm x 262 mm x 89 mm; 3.9 kg

Specyfikacja może ulec zmianie bez powiadomienia.