Lexicon Omega

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: OMEGA
  • Producent: Lexicon
  • szt.
  • 980,00 zł 499,00 zł
  • Oblicz

TOWAR SKLEPOWY - EKSPOZYCJA

 

Sięgnij dzisiaj po Omega Studio u przedstawiciela Lexicon Pro i przekonaj się osobiście, dlaczego słynny „Lexicon Sound” jest jednym z najważniejszych elementów najlepszych nagrań od 1971 roku. Kto wie? Może następne z nich będzie właśnie Twoje.


24 bitowe wejścia z najwyższej klasy konwerterami analogowo/cyfrowymi w tym:
• 2 wejścia mikrofonowe z zasilaniem 48V Phantom na bardzo nisko szumowych przedwzmacniaczach mikrofonowych dbxâ. Posiadają one również punkty insertowe na złączach jack TRS. Umożliwia to podłączenie zewnętrznych efektów lub procesorów dynamicznych w tory mikrofonowe.
• 4 symetryczne wejścia liniowe pozwalające na przyjęcie sygnału do +22dB
• wejście cyfrowe w formacie SPDiF z dodatkowym konwerterem C/A do bezpośredniego monitorowania wejścia bez opóźnienia (latencji)
• wysoko impedancyjne wejścia instrumentalne (gitara) - umieszczone dla wygody użytkownika na froncie urządzenia
Omega posiada wskaźnik szczytowy na każdym wejściu analogowym oraz jeden miernik drabinkowy LED, do którego możemy przyporządkować dowolne z wejść.
Poprzez monitorowanie sygnału na wejściu, unikamy problemu zniekształceń i opóźnień sygnału typowego przy monitorowaniu software'owym.
Omega zawiera wejścia/wyjścia MIDI (izolowane optycznie).

OMEGA DESKTOP RECORDING STUDIO™ ZAWIERA:
• Steinberg® Cubase LE® - Wielościeżkowe Oprogramowanie Rejestrujące
• Lexicon® Omega – 8 wejść x 4 tory Bus x 2 wyjścia miksera USB I/O
• Lexicon® Pantheon™ - Światowej klasy plug-in pogłosu VST

STEINBERG® CUBASE LE™

Steinberg jest liderem w dziedzinie rejestrowania sygnałów za pośrednictwem komputera. Od pierwszego pomysłu do kompletnej kompozycji - Cubase jest wirtualnym studiem nagrań dla wszystkich muzyków i producentów, którzy poszukują kreatywnego sposobu realizacji ich projektów. Cubase LE® znakomicie integruje się z mikserem Omega I/O tworząc w ten sposób łatwe do użycia kompletne 48-ścieżkowe studio nagraniowe, które zawiera wszystkie moduły niezbędne do tworzenia, edycji i miksowania twoich nagrań.

Do urządzenia dołączony jest zestaw programów OMEGA DESKTOP RECORDING STUDIO
• Profesjonalna rozdzielczość 24 bitów
• Obsługa do 8 instrumentów VST
• 2 procesory efektów i 4 wysyłki efektów na każdym kanale
• Kompatybilny z VST System Link i ReWire 2
• 35 programów fabrycznych
• 6 typów pogłosu
• 16 edytowalnych parametrów w każdym typie pogłosu
• Praca w trybie mono oraz stereo
• Rozbudowany i jednocześnie łatwy w użyciu interface
• Procesor DSP z wyborem lokalizacji
• Kompatybilność z trybami 16 oraz 24-bitowym
• Efektywne wykorzystanie procesora (CPU).

LEXICON® OMEGA
8 Wejść x 4 Tory Bus x 2 Wyjścia Miksera USB I/O

W odróżnieniu od standardowych urządzeniach I/O opartych na koncepcji patch bay, Lexicon Omega Studio jest zbudowany na bazie paradygmatu miksera. 8 wejść x 4 tory Bus x 2 wyjścia miksera USB I/O z insertami, wejście instrumentu, MIDI I/O oraz kompletne funkcje pomiaru i monitorowania sygnału dają swobodę podczas równoczesnego nagrywania do 4 ścieżek oraz miksowania bez konieczności użycia zewnętrznych mikserów.

LAMPKI PEAK: Upewnij się, czy niemiłe, powodujące zniekształcenia piki sygnału nie wkradają się w twoje nagrania.

GAŁKI LINE LEVELS: Służą do kontroli czułości w czterech profesjonalnej jakości symetrycznych wejść liniowych.

BUS ASSIGN: Przełączniki służące do przypisania parami wejść mikrofonów i liniowych do 4 torów USB, gdzie ultra-transparentny nisko-szumowy 24-bitowy przetwornik A/D przekształca sygnał analogowy na nieskazitelny cyfrowy sygnał audio.

GAŁKA MONITOR MIX: Łatwy sposób do balansowania poziomów sygnału live oraz playbacku podczas nagrywania oraz miksowania. Natychmiastowa reakcja po zmianie pozycji gałki.

INSTRUMENT IN: Wejście ultra-Hi-Z, zaprojektowane do współpracy z przetwornikami magnetycznymi oraz piezo, zapewniające optymalną jakość brzmienia. Umieszczone na panelu przednim w celu zapewnienia dogodnego i łatwego dostępu.

GAŁKI MIC LEVELS: Służą do kontroli wzmocnienia profesjonalnej jakości przedwzmacniaczy mikrofonowych dbx®. Wzmocnienie aż o 50dB!

STEREO/MONO: Służy do wyboru trybu monitorowania sygnałów wejściowych: mono lub stereo.

MIERNIK: Omega posiada 2-kanałowy, 4-segmentowy miernik słupkowy o definiowanej lokalizacji, służący do monitorowania poziomu sygnału na konwerterze A/D. Inne urządzenia, które opierają się pomiarze przez oprogramowanie mogą nie wskazywać przesterowania konwerterów, co objawia się pojawianiem się zniekształceń.

S/PDIF ASSIGN: Przypisuje wejście S/PDIF do toru USB 1-2.

TRU-REFERENCE™ HEADPHONE AMP: Wzmacniacz słuchawkowy Tru-Reference™ oferuje ultra czyste monitorowanie sygnałów i moc pozwalającą na podłączenie wszystkich typów słuchawek.


WYJŚCIA LINIOWE: Dwa servo-symetryczne wyjścia liniowe TRS z filtrami RF, wystarczająco inteligentne, aby rozpoznać, czy są połączone z urządzeniami z wejściami symetrycznymi lub niesymetrycznymi.

MIDI IN/OUT: W pełni izolowane optycznie wejścia MIDI eliminują powstawanie zakłóceń pętli masy oraz szumów przesłuchu MIDI. Wyjście MIDI posiada synchronizację z częstotliwością pracy USB.

S/PDIF: Bezpośredni przekaz sygnału cyfrowego do i z urządzenia, który zapewnia brak strat wynikający z używania przetworników A/D oraz D/A. Dodatkowe monitorowanie DAC pozwala na kontrolę sygnału ze źródła S/PDIF bez żadnych opóźnień.

USB: Podłącz komputer za pośrednictwem dołączonego przewodu USB. Nie ma potrzeby instalowania kart PCI, żadnych konfliktów IRQ do rozwiązania – tylko Plug and Play.

POWER: Zewnętrzne zasilanie OMEGI przez zasilacz sieciowy jest korzystniejszy niż zasilanie z komputera, gdyż eliminuje przy profesjonalnych zastosowaniach szumy oraz mniejszą sprawność zasilania via USB.


WEJŚCIA LINIOWE: Cztery aktywne-symetryczne wejścia TRS z filtrami RF pozwalają na odebranie sygnałów symetrycznych lub niesymetrycznych. Maksymalny poziom odbieranych sygnałów do +22dBu pozwala na podłączenie profesjonalnych urządzeń o wysokim poziomie sygnału wyjściowego.

MIC PREAMPS: Dwa światowej klasy przedwzmacniacze mikrofonowe dbx® pozwalają na podłączenie studyjnej jakości mikrofonów pojemnościowych i zachowanie wierności ich brzmienia. Ich ekstremalnie niski poziom szumów sprawia, że są też one znakomite przy współpracy z bardziej popularnymi mikrofonami dynamicznymi.

-20dB PAD: Służy do stłumienia wzmocnienia sygnału wejściowego o 20dB, w celu zapewnienia współpracy z mikrofonami o dużym sygnale wyjściowym oraz urządzeniami z liniowymi wyjściami XLR.

TRS INSERTS: Łatwy dostęp do ulubionych zewnętrznych procesorów za pośrednictwem gniazd insertowych TRS.

+48 PHANTOM POWER: zapewnia czyste +48V DC zasilanie wysokiej klasy mikrofonów pojemnościowych