IK ARC System 2 - UPGRADE

 • szt.
 • Cena netto: 434,96 zł 535,00 zł
 • Oblicz

ARC System 2 (Advanced Room Correction) jest następcą pierwszego i jedynego systemu korekcji akustyki pomieszczenia, który stanowi połączenie mikrofonu pomiarowego, oprogramowania pomiarowego i wtyczki korygującej, poprawiającej wiarygodność dźwięku i akustykę Twojego studia i do tego dostępnej w eleganckiej formie i niskiej cenie.

ARC korzysta z opatentowanej technologii Audyssey MultEQ® XT32, poprawiając system odsłuchu w taki sposób, aby to, co słyszysz, nie było zniekształcane przez akustykę pomieszczenia. Monitory bliskiego pola używane w studio są projektowane tak, aby dostarczać dźwięk bez zniekształceń czy podbarwień. Jeśli jednak umieścisz je w pomieszczeniu, to otaczające ściany, sufit, meble i inne obiekty odbijające i pochłaniające dźwięki, tworzą złożone zniekształcenia, typowe dla tego pomieszczenia. Ostatecznie powoduje to utratę tej dokładności, do której owe monitory zostały zaprojektowane, i w rezultacie słyszysz więcej brzmienia pomieszczenia, niż tego tworzonego przez samą muzykę.

Przełomowe i przystępne rozwiązanie do korekcji akustyki pomieszczenia
Tradycyjnie akustykę studia można poprawić, stosując ustroje akustyczne, ale te są zazwyczaj bardzo drogie i wymagają profesjonalnego montażu, co w przypadku wielu dzisiejszych domowych i projektowych studiów często jest niepraktyczne. Inne typy systemów korekcji elektronicznej wykorzystują formę korekcji, która oddziałuje tylko na charakterystykę częstotliwościową pomieszczenia, ale pogarsza charakterystykę fazową tego, co słyszysz. ARC System 2 zgrabnie rozwiązuje ten problem dzięki unikalnemu i innowacyjnemu rozwiązaniu bazującemu na programie DAW, które oddziałuje zarówno na charakterystykę częstotliwościową jak i fazową i nie jest skażony żadnymi wadami innych typów systemów korekcji akustyki.

Czy potrzebujesz ARC 2, jeśli Twoje pomieszczenie jest już zaadaptowane akustycznie?
ARC 2 może poprawić akustykę każdego pomieszczenia. W przypadku niezaadaptowanego akustycznie pomieszczenia poprawa będzie radykalna, ale także zaadaptowane akustycznie pomieszczenie zabrzmią lepiej, w zależności od jakości użytych ustrojów akustycznych. Wiele ulepszeń w ARC 2 sprawia, że jest on bardziej efektywny w szerokim spektrum zastosowań – od amatorskich studiów domowych, po te najbardziej profesjonalne zaadaptowane akustycznie.

Cechy:

 • Pierwsza wtyczka do korekcji akustycznej pomieszczenia bazująca na programie DAW
 • W zestawie mikrofon pomiarowy, oprogramowanie i wtyczka korygująca
 • Bazuje na opatentowanej technologii Audyssey MultEQ® XT32, która koryguje zniekształcenia częstotliwościowe i fazowe w wielu punktach pomieszczenia
 • Poprawia klarowność dźwięku, obraz stereo i charakterystykę częstotliwościową, zapewniając szybszą pracę i bardziej wiarygodny odsłuch przy miksowaniu
 • Poprawia brzmienie każdego pomieszczenia – od sypialni, po reżyserki w najlepszych studiach nagraniowych
 • Pomiar i konfiguracja dokonywane są krok po kroku i mogą być przeprowadzane przez każdego
 • Idealny dla podróżujących realizatorów i korekcji dokonywanych „na szybko” na miejscu
 • Zgodność z natywnym formatem wtyczek 64-bit

Jak to działa?
Skoryguj akustykę pomieszczenia w dwóch prostych krokach
Z ARC każdy może skorygować akustykę swojego studia w dwóch prostych krokach. Najpierw mierzysz akustykę w określonych miejscach pomieszczenia przy pomocy dołączonego skalibrowanego mikrofonu pomiarowego i oprogramowania. ARC 2 pozwala na przeprowadzenie od 7 do 16 różnych pomiarów, w zależności od rozmiaru pomieszczenia i pożądanego poziomu korekcji. 

Pomiary te dostarczają oprogramowaniu ARC 2 danych, których potrzebuje do dokładnego skorygowania całego pomieszczenia, a nie tylko miejsca, w którym realizator dokonuje odsłuchu. Następnie, po wykonaniu pomiarów, ARC 2 automatycznie oblicza algorytm korekcji, który możesz dodać do odtwarzanej muzyki przy pomocy wtyczki, umieszczając ją na sumie miksera w programie DAW. Używając ARC 2 możesz pewnie nagrywać i miksować, ze świadomością, że na to, co słyszysz, nie wpływa akustyka Twojego pomieszczenia. Kiedy już będziesz gotowy do zgrania miksu do jednego pliku, wyłącz wtyczkę, wyeksportuj plik i gotowe. Twój ostateczny miks zostanie zrobiony w możliwie najdokładniejszym środowisku miksowania. W świecie zewnętrznym Twoja muzyka będzie brzmieć lepiej.

Profesjonalny mikrofon, nie tylko do pomiarów
ARC 2 zawiera w zestawie skalibrowany mikrofon wszechkierunkowy, zapewniający transparentną, pozbawioną podbarwień, liniową charakterystykę. Po skończeniu pomiarów pomieszczenia może być on wykorzystywany do nagrywania instrumentów akustycznych takich jak fortepian, gitara i innych źródeł dźwięku, gdzie wymagana jest duża wierność i brak podbarwień dźwięku.

Całkowicie nowe doznania odsłuchowe
Kiedy używasz ARC 2, perspektywa tego, co nagrywasz czy miksujesz, natychmiast staje się bardziej czytelna i wiarygodna. Zmiana dolnego pasma, do której zwykle dochodzi w małych pomieszczeniach, zostanie usunięta, dając Ci lepszą kontrolę nad niskimi częstotliwościami. Charakterystyka częstotliwości w całym spektrum będzie bardziej spójna, a równowaga tonalna zostanie przywrócona, co pozwoli Ci na uzyskanie dokładniejszych miksów. Wady pomieszczenia nie będą przykuwały Twojej uwagi, więc będziesz mógł pracować szybciej, przy mniejszym zmęczeniu słuchu i z zachowaniem większej spójności produkcji.

Nowości w wersji 2:

 • Obsługa formatu wtyczek 64-bit AAX
 • Poprawiona korekcja monitorów (lewy/prawy), oferująca możliwość uzyskania lepszego skupienia dźwięku w symetrycznych pomieszczeniach
 • Całkowicie przeprojektowany interfejs, ułatwiający obsługę
 • Czterokrotnie większa rozdzielczość, poprawiająca istotne niskie częstotliwości
 • Bardziej naturalne brzmienie średnich i wysokich częstotliwości
 • Nowe, konfigurowalne krzywe docelowe, pozwalające na dostrojenie brzmienia do gustu realizatora
 • Nowa funkcja „Virtual Monitoring” naśladująca brzmienie różnych urządzeń odsłuchowych, takich jak np. popularne monitory studyjne, sprzęt car-audio, boom-boxy itp., pozwalająca na sprawdzenie, jak miksy zabrzmią na różnych systemach
 • Nowy, usprawniający pracę panel Monitor Control
 • Mniejsza liczba pomiarów dająca lepsze rezultaty i skracająca czas konfiguracji
 • Pomiary mogą być zapisywane i wykorzystywane dla wielu konfiguracji korekcji


Od 2007 roku systemy ARC zainstalowano tysiące razy, wykorzystując je później w przeróżnych warunkach. To doświadczenie i opinie użytkowników z całego świata pozwoliły na rozwinięcie jeszcze dokładniejszej technologii MultEQ® (MultEQ® XT32), która zapewnia korekcję w jeszcze większej rozdzielczości, szczególnie w bardzo niskich częstotliwościach, gdzie korekcja jest zwykle najbardziej potrzebna. ARC 2 zapewnia także bardziej naturalne brzmienie średnich i niskich częstotliwości, korekcję proporcji kanałów lewy/prawy do wysokiej jakości optymalizacji pomieszczenia oraz konfigurowalne krzywe docelowe, pozwalające na dostrojenie ostatecznej charakterystyki częstotliwościowej monitorów. Wszystkie te nowe funkcje zostały odpowiednio rozmieszone w całkowicie nowym interfejsie, wyposażonym w nowy panel Monitor, dający jeszcze więcej możliwości regulacji.

Lepsza korekcja – 4 razy większa rozdzielczość przy niskich częstotliwościach
Nowa poprawiona rozdzielczość niskich częstotliwości jest teraz 4 razy lepsza (od 40 Hz aż do 10 Hz) i efektywnie spłaszcza charakterystykę dolnego pasma w większości pomieszczeń.

Bardziej naturalne brzmienie średnich i wysokich częstotliwości
W ARC 2 poprawiono korekcję średnich i wysokich częstotliwości, co czyni proces korekcji tonalnie transparentnym – ale skutkującym czystszą i bardziej precyzyjną charakterystyką częstotliwościową. Teraz możesz całkowicie polegać na tym, co słyszysz z głośników, skorygowanych przez ARC 2, nawet w najbardziej wymagających środowiskach studyjnych z wysokiej jakości głośnikami i w najnowocześniejszych pomieszczeniach.

Połączona korekcja lewy/prawy
Ta nowa funkcja ARC 2 poprawia korekcję w wysokiej jakości reżyserkach, gdzie monitory prawy i lewy rozmieszczone są w absolutnej, dokładnej symetrii, poprawiając skupienie obrazu stereo przy pracy nad elementami miksu umieszczonymi dokładnie na środku, takimi jak wokale, bas, werbel itp. 

Dostrajanie do Twoich uszu
Wielu użytkowników prosiło o możliwość ustawiania i/lub dostrajania charakterystyki częstotliwościowej z subtelną regulacją szerokopasmową, pozwalającą na uwzględnienie w ustawieniach tego, że ich słuch w pewnym stopniu przyzwyczaił się do niedoskonałości danego pomieszczenia. Ta funkcja jest teraz dostępna w ARC 2.

Miks dla wielu typów urządzeń
Dzięki nowej funkcji „Virtual Monitoring” możesz celowo kształtować brzmienie monitorów, dostosowując je do brzmienia takich urządzeń jak telewizor LCD, system car-audio, małe radio itp. W ten sposób możesz szybko odsłuchać swojego miksu na innych „wirtualnych” systemach o ograniczonym paśmie, by zapewnić idealne przełożenie brzmienia.

Nowy panel Monitor Control
Nowy panel Monitor Control dostarcza najczęściej używane funkcje związane z regulacją: duże pokrętło regulacji głośności do ustawienia poziomu głośności odsłuchu, przełącznik DIM z regulowanym poziomem, przełącznik MUTE i przełącznik trybu odsłuchu „MODE”, przy pomocy którego można przełączać się pomiędzy standardowym trybem Stereo, Mono lub Side do szybkiego sprawdzania brzmienia. Ten dodatkowy zestaw narzędzi tworzy znajomą i elastyczną organizację pracy, zapewniając jak najlepszy odsłuch i lepszą dokładności przy miksowaniu i masteringu.

Usprawniony proces pomiarów
Teraz do skalkulowania dokładnej korekcji dla Twojego środowiska odsłuchowego wymaganych jest tylko 7 pomiarów (zamiast 12). Wykonanie większej liczby pomiarów jest nadal możliwe (i zalecane – maksymalnie 16), gdyż prowadzi to do uzyskania jeszcze dokładniejszej charakterystyki, ale nowy algorytm MultEQ® X32 zapewnia większą rozdzielczość z mniejszą ilością pomiarów, pozwalając na większy stopień dokładności.

ARC System 2 - Specyfikacja
ARC System to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań problemów akustycznych w studiach, w których praca bazuje na programie DAW. Radykalnie poprawia akustykę studia domowego lub projektowego, a także koryguje nawet najlepiej zaadaptowane akustycznie studia. ARC System, wykorzystujący technologię Audyssey MultEQ® XT32, daje rezultaty, jakich jeszcze nigdy wcześniej nie słyszałeś, poprawiając dokładność swojego systemu odsłuchowego. Kiedy doświadczysz działania ARC Advanced Room Correction System, perspektywa tego, co nagrywasz, miksujesz lub masteringujesz stanie się natychmiast jasna i wiarygodna i zaczniesz szybciej pracować nad miksami, ponieważ będziesz pewny tego, co słyszysz. W końcu będziesz mógł zaufać brzmieniu swojego studia.

Cechy systemu ARC System 2

 • Łatwe w obsłudze, prowadzące krok po kroku oprogramowanie pomiarowe na komputery Mac/PC
 • Wtyczka korygująca w formatach VST, RTAS, AAX i Audio Units dla programów DAW na komputery Mac/PC (takich jak Pro Tools®, Cubase™, Logic™, Sonar™, Live™, etc.)
 • Profesjonalny mikrofon pomiarowy
 • Natywna zgodność z 64-bitowymi aplikacjami i systemami operacyjnymi

Cechy oprogramowania pomiarowego

 • System automatycznego pomiaru w wielu punktach pomieszczenia w formie kreatora, oparty na technologii Audyssey MultEQ® XT32
 • Precyzja pomiaru przy użyciu mikrofonu ARC System: +/- 1,5 dB
 • Wymagana częstotliwość próbkowania 48 kHz (tylko do pomiarów)
 • Wymagana karta dźwiękowa obsługująca ASIO na Windows 7, Vista lub XP, Core Audio na Mac OS X
 • Zestawy Saves Measurements (zapisane pomiary) otwierane we wtyczce ARC System Correction Plug-In

Cechy wtyczki korygującej

 • Wysokiej jakości wieloplatformowy procesor korygujący częstotliwości i czas, bazujący na technologii Audyssey MultEQ® XT32
 • Precyzja pomiaru przy użyciu mikrofonu ARC System: +/- 1,5 dB
 • Rozdzielczość procesora korygującego: 32-bity, zmiennoprzecinkowy
 • Częstotliwości próbkowania obsługiwane przez procesor korygujący: od 44,1 kHz do 192 kHz
 • Cztery krzywe docelowe
 • Graficzny wyświetlacz charakterystyki częstotliwościowej

Cechy profesjonalnego mikrofonu pomiarowego

 • Typ: precyzyjny pomiarowy mikrofon pojemnościowy 1/4”
 • Charakterystyka kierunkowa: dookólna
 • Pasmo przenoszenia kapsuły: 20-16 000 Hz
 • Skalibrowane pasmo przenoszenia przy użyciu ARC: 16 - 20 000 Hz, +/- 1,5 dB
 • Wyjście: beztransformatorowe, symetryzowane elektronicznie, impedancja wyjściowa 200 Omów
 • Czułość: 50 mV/Pa
 • Równoważny poziom szumów: 22 dB
 • Maksymalny poziom SPL: 130 dB dla 3% THD
 • Wymaga zasilania Phantom 48V

Szczegóły dot. Audyssey MultEQ® XT32 
MultEQ® XT32 przechwytuje dane akustyczne dotyczące charakterystyki fazowej i częstotliwościowej w kilku miejscach pomieszczenia. Wykorzystuje skomplikowany algorytm klastrowania do łączenia tych informacji i w ten sposób dokładnie analizuje problemy akustyczne. MultEQ® XT32 w oparciu o te pomiary oblicza parametry korekcji charakterystyki fazowej i częstotliwościowej w przestrzeni odsłuchowej, a także przeprowadza w pełni zautomatyzowaną konfigurację. W rezultacie powstaje czyste, zrównoważone brzmienie dla Twojego studia. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o Audyssey.

Wymagania systemowe

 • Mac® (Procesor 64-bitowy, 32- lub 64-bitowy Mac OS)
 • Wymagania minimalne: Procesor Intel 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM, Mac OS X 10.6 lub nowszy
 • Obsługiwane formaty wtyczek: Audio Units, VST, RTAS, AAX (32- i 64-bitowe)
 • Wymaga interfejsu audio zgodnego z Core Audio, obsługującego częstotliwość próbkowania 48 kHz (do pomiarów pomieszczenia)
 • Uwaga: PPC CPU nie jest już obsługiwany

Windows® (32- i 64-bitowy)

 • Wymagania minimalne: Procesor Intel® Pentium 4® 2.4 GHz lub Intel® Core™ Duo lub AMD Athlon™ 64, 1 GB of RAM, Windows® XP, Windows® Vista, Windows® 7 lub Windows® 8.
 • Obsługiwane formaty wtyczek: VST, RTAS, AAX (32 i 64-bitowe).
 • Wymaga interfejsu audio zgodnego z ASIO obsługującego częstotliwość próbkowania 48 kHz (do pomiarów pomieszczenia).